Երեւանում այսօր, օգոստոսի 20-ին, ժամը 09։00-ի սահմաններում ոստիկանության Երեւան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ մի քաղաքացի նռնակներով մտել է Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի Բաբաջանյան փողոցի 9/16 հասցե եւ պահանջել է տնօրինությանը, հակառակ դեպքում՝ սպառնացել է՝ նռնակները պայթեցնել։ Այս մասին հաղորդում է shamshyan.com-ը։
Ոստիկանները քաղաքացու հետ բանակցություններ են վարել, ինչի արդյունքում տղամարդը, որը Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի բնակիչ 34-ամյա Սամվել Հ․-ն է, որոշ ժամանակ անց ինքնակամ ներկայացել է ոստիկաններին, որտեղից էլ նրան տեղափոխել են ոստիկանության Մալաթիայի բաժին։
Փաստի առթիվ Հայաստանի քննչական կոմիտեի Երեւան քաղաքի քննչական վարչության Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնում նյութեր են նախապատրաստվում։  Կայքի տեղեկություններով՝ Սամվել Հ․-ն հարազատների եւ ընկերական շրջապատում դրական բնութագիր ունի, մեծ մասնակցություն է ունեցել Արցախյան 44-օրյա պատերազմում։ Նռնակները քննիչի որոշմամբ առգրավվել են։

Today at around 9 a.m. the Operational Management Center of Yerevan Police Department received an alarm according to which a citizen had entered the building of a company located in Malatia-Sebastia district with grenades and demanded to see the administration, threatening to blow up the grenades, as reported by shamshyan.com.
Police officers led negotiations with the citizen, after which the man, 34-year-old resident of Malatia-Sebastia district Samvel H., voluntarily showed up to the police officers after a while and was transferred to the police station.
Investigators are preparing a report on the incident. According to shamshyan.com, the man’s family and friends have a good opinion about him, and he is a veteran of the 44-day war in Artsakh (Nagorno-Karabakh).