ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն այսօր՝ օգոստոսի 24-ին, կազմել է 490.98 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ աճել է 0.42 դրամով: Այդ մասին տեղեկանում ենք Կենտրոնական բանկի պաշտոնական կայքից։
Եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 575.97 դրամ (աճել է 0.79 դրամով), բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը կազմել է 673.23 դրամ (աճել է 2.73 դրամով), իսկ ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 6.64 դրամ (աճել է 0.02 դրամով):
Թանկարժեք մետաղների համար բանկի կողմից սահմանվել են հետեւյալ գները. Արծաթ՝ 369.85 դրամ, ոսկի 28,445.24 դրամ, պլատին՝ 15,927.44 դրամ:

YEREVAN. – The American dollar’s (USD) exchange rate against the Armenian dram (AMD) comprised AMD 490.98/$1 in Armenia on Tuesday; this is up by AMD 0.42 from Monday, according to the official website of the Central Bank of Armenia.
The exchange rate for one euro was AMD 575.97 (up by AMD 0.79), that of one UK pound totaled AMD 673.23 (up by AMD 2.73), and the rate of one Russian ruble made up AMD 6.64 (up by AMD 0.02) in the country.
In addition, one gram of silver, gold and platinum amounted to AMD 369.85, AMD 28,445.24 and AMD 15,927.44, respectively.