Առնվազն չորս մարդ է զոհվել, մեկը վիրավորվել է Վաշինգտոնի Բենթոն շրջանում հրաձգության եւ հրկիզման մի շարք միջադեպերի հետեւանքով, հաղորդում է CBS-ը՝ վկայակոչելով իշխանություններին:
Չորեքշաբթի առավոտյան կրակոցների ու հրկիզումների մասին տեղեկություններ էին ստացվել Ֆինլի բնակավայրից: Երբ ոստիկանները ժամանել էին դեպքի վայր, հայտնաբերել են հրազենային վիրավորում ստացած տղամարդու եւ այրված երկու տուն: Տուժածը տեղափոխվել է հիվանդանոց: Քննիչները զոհերից մեկի դին գտել են այրված տանը:
Ոստիկանությունից հայտնում են, որ Ֆինլիում հրկիզման կասկածյալն այնուհետեւ դրանք կազմակերպել է Բենթոն շրջանի այլ թաղամասերում: Մասնավորապես, Քեննեվիք քաղաքում հայտնաբերվել է եւս երկու մարդու դի:
Դրանից հետո իրավապահ մարմինները պարզել են, թե որտեղ է գտնվում հարձակվողի ավտոմեքենան: Մոտենալով ավտոմեքենային` ոստիկանները կրակոցներ են լսել եւ կրակ են բացել ավտոմեքենայի ուղղությամբ: Անհայտ անձը հայտնաբերվել է ավտոմեքենայի սրահում առանց կյանքի նշանների:

At least four people were killed and one injured in a series of shooting and arson incidents in Benton County, Washington, CBS reported, citing authorities.
On Wednesday morning, reports of gunfire and arson came from the village of Finley. When police arrived at the scene, they found a man with a gunshot wound and two houses on fire. The victim was taken to hospital. Investigators found the body of one of the victims in a burned down house.
The Finley arson suspect then staged them in other parts of Benton County, police said. In particular, the bodies of two more people were found in the city of Kennewick.
After that, law enforcement agencies figured out where the attacker's car was. As they approached the vehicle, the police heard shots and opened fire on the vehicle. The unknown was found in the cabin with no signs of life.