Օգոստոսի 31-ին Մոսկվայում տեղի կունենա Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի եւ Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանի հանդիպումը, որը աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստան, հայտնում է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական կայքը:
Հանդիպմանն ԱԳ նախարարները նախատեսում են քննարկել հայ-ռուսական դաշինքի զարգացման հետագա քայլերը բոլոր ոլորտներում, ընդհանուր ինտեգրացիոն ասոցիացիաներում, ինչպիսիք են ԱՊՀ-ն, ՀԱՊԿ-ը, ԵԱՏՄ-ն, ինչպես նաեւ՝ ՄԱԿ-ում, ԵԱՀԿ-ում եւ այլ միջազգային կազմակերպություններում:
«Կքննարկվեն Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ Ռուսաստանի, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի առաջնորդների՝ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ին եւ 2021 թվականի հունվարի 11-ին ձեռք բերված համաձայնությունների կատարման առաջընթացը, այդ թվում՝ հումանիտար խնդիրները եւ Հարավային Կովկասում տնտեսական եւ տրանսպորտային կապերի արգելափակումը»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:

В Москве 31 августа состоится встреча главы МИД РФ Сергея Лаврова с министром иностранных дел Армении Араратом Мирзояном, который с рабочим визитом отбудет в РФ, сообщается на официальном сайте МИД РФ.
На встрече главы МИД планируют обсудить дальнейшие шаги по развитию армяно-российской союзничества во всех сферах, в общих интеграционных объединениях, таких как СНГ, ОДКБ, ЕАЭС, а также координации позиций в ООН, ОБСЕ и других международных организациях.
«Будет рассмотрен ход реализации договоренностей лидеров России, Армении и Азербайджана по Нагорному Карабаху от 9 ноября 2020 г. и 11 января 2021 г., включая гуманитарные вопросы и разблокирование экономических и транспортных связей на Южном Кавказе», — говорится в сообщении.