Օգոստոսի 31-ին Մոսկվայում տեղի կունենա Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի եւ Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանի հանդիպումը, որը աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստան, հայտնում է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական կայքը:
Հանդիպմանն ԱԳ նախարարները նախատեսում են քննարկել հայ-ռուսական դաշինքի զարգացման հետագա քայլերը բոլոր ոլորտներում, ընդհանուր ինտեգրացիոն ասոցիացիաներում, ինչպիսիք են ԱՊՀ-ն, ՀԱՊԿ-ը, ԵԱՏՄ-ն, ինչպես նաեւ՝ ՄԱԿ-ում, ԵԱՀԿ-ում եւ այլ միջազգային կազմակերպություններում:
«Կքննարկվեն Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ Ռուսաստանի, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի առաջնորդների՝ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ին եւ 2021 թվականի հունվարի 11-ին ձեռք բերված համաձայնությունների կատարման առաջընթացը, այդ թվում՝ հումանիտար խնդիրները եւ Հարավային Կովկասում տնտեսական եւ տրանսպորտային կապերի արգելափակումը»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:

MOSCOW. – Russian Foreign Minister Sergey Lavrov and Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan, who will pay a working visit to Russia, will meet in Moscow on August 31, according to the official website of the Russian Foreign Ministry.
During the meeting, the Foreign Ministers plan to discuss further steps for the development of the Armenian-Russian alliance in all spheres, in general integration associations such as the CIS, CSTO and EEU, as well as in the UN, OSCE, and other international organizations.
"The progress of the implementation of the agreements reached on Nagorno-Karabakh [(Artsakh)] by the leaders of Russia, Armenia and Azerbaijan on November 9, 2020 and January 11, 2021, including humanitarian issues, and the blocking of economic and transport ties in the South Caucasus will be discussed," also reads the statement.