ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի առաջարկությամբ եւ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով՝ Արմեն Սարգսյանը նշանակվել է Կատարի Պետությունում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է ՀՀ նախագահի պաշտոնական կայքից:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 132-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի, ինչպես նաև «Դիվանագիտական ծառայության մասին» օրենքի 14-րդ հոդվածի 1-ին մասի.
Արմեն ՍԱՐԳՍՅԱՆԻՆ նշանակել Կատարի Պետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան (նստավայրը՝ Դոհա)»,- նշված է նախագահի հրամանագրում։

По предложению премьер-министра Армении Никола Пашиняна и указом президента Армена Саркисяна Армен Саргсян назначен Чрезвычайным и полномочным послом Армении в Катаре. Об этом Новости Армении-NEWS.am были осведомлены с официального сайта президента Армении.
«Принимая за основу предложение премьер-министра, согласно пункту 2 части 1 статьи 132 Конституции, а также части 1 статьи 14 Закона «О дипломатической службе»:
Армен Саргсян назначен Чрезвычайным и полномочным послом Армении в Катаре (резиденция в Дохе)»,- говорится в указе президента.