Այսօր՝ սեպտեմբերի 14-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Արարատի մարզում:
Ինչպես հայտնում է SHAMSHYAN.com-ը, ժամը 16:25-ի սահմաններում «Մասիս» բժշկական կենտրոնի շտապօգնության կայանից ոստիկանության Մասիսի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ  բժիշկների հերթապահ խումբը կանչով մեկնել է Հովտաշատ գյուղ, որտեղ  «Զինավան 5» տարածքում հայտնաբերել են տղամարդու կախված դի:
Ոստիկանները պարզել են, որ  մահացածը Արագածոտնի մարզի բնակիչ, 44-ամյա Մակիչ Ի.-ն է, ում  կախված դին հայտնաբերվել է  տնակի խորդանոցի տանիքի գերանից մետաղե ճոպանով կախված վիճակում:
Քանի որ պարզվել է, որ Մակիչ Ի.-ն ծառայում էր ՀՀ ՊՆ N զորամասում, ահազանգով ժամանել է Հայաստանի քննչական կոմիտեի  Զինվորական քննչական գլխավոր վարչության  4-րդ կայազորային քննչական բաժնի խումբը՝ բաժնի պետի գլխավորությամբ:

A tragic incident took place in Ararat Province of Armenia today.
According to shamshyan.com, today at around 4:25 p.m. the paramedics station at Masis Medical Center told the police that an on-duty group of doctors went to Hovtashat village where they found the hanged body of a man.
Police found out that the deceased was a 44-year-old male resident of Aragatsotn Province whose hanged body was found hanged with a metal rope from the log of a roof of the storage room of a shack.
Since it was established that the man was serving at a military unit of the Ministry of Defense of Armenia, investigators of the 4th garrison investigation division of the General Department of Military Investigation of the Investigative Committee of Armenia arrived at the scene of the incident after receiving an alarm.