Ադրբեջանցի ոստիկանները Գորիս-Կապան ավտոճանապարհի Որոտան համայնքի հատվածում այսօր՝ սեպտեմբերի 14–ին, ձերբակալել են իրանցի երկու վարորդի։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց Գորիսի փոխհամայնքապետ Կարեն Քոչարյանը։
«Տեղեկությունը ճշտվել է պարսիկ վարորդներից։ Նրանցից երկուսը ձերբակալվել են, ադրբեջանցիների մոտ են, նրանց հեռախոսները անջատված են։ Իրենց ընկերներն էլ Որոտանում սպասում են ինչ–որ պատասխանի։ Այդ երկու վարորդը մտել են Ղարաբաղ, բեռը՝ ցեմենտը թափել ու հետ եկել, դրա համար էլ իրենց ձերբակալել են»,– ասաց Կարեն Քոչարյանը։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Para TV-ի ունեցած տեղեկություններով, ադրբեջանցի ոստիկանները Գորիս-Կապան ավտոճանապարհի Որոտան համայնքի հատվածում ձերբակալել են երկու իրանցի վարորդի։

Азербайджанские полицейские на участке Воротана автодороги Горис-Капан задержали двух иранских водителей. Об этом заявил в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am заместитель мэра города Горис Карен Кочарян.
«Сведение уточнено у иранских водителей. Двое из них задержаны, они находятся у азербайджанцев, их телефоны отключены. А друзья последних в Воротане ждут какого-то ответа. Эти двое водителей поехали в Карабах, где выгрузили цемент и вернулись обратно, потому их и задержали», - заявил Кочарян.
Отметим, что, согласно сведениям Para TV, азербайджанские полицейские на участке Воротана автодороги Горис-Капан задержали двух иранских водителей.