Ադրբեջանցի ոստիկանները Գորիս-Կապան ավտոճանապարհի Որոտան համայնքի հատվածում այսօր՝ սեպտեմբերի 14–ին, ձերբակալել են իրանցի երկու վարորդի։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց Գորիսի փոխհամայնքապետ Կարեն Քոչարյանը։
«Տեղեկությունը ճշտվել է պարսիկ վարորդներից։ Նրանցից երկուսը ձերբակալվել են, ադրբեջանցիների մոտ են, նրանց հեռախոսները անջատված են։ Իրենց ընկերներն էլ Որոտանում սպասում են ինչ–որ պատասխանի։ Այդ երկու վարորդը մտել են Ղարաբաղ, բեռը՝ ցեմենտը թափել ու հետ եկել, դրա համար էլ իրենց ձերբակալել են»,– ասաց Կարեն Քոչարյանը։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Para TV-ի ունեցած տեղեկություններով, ադրբեջանցի ոստիկանները Գորիս-Կապան ավտոճանապարհի Որոտան համայնքի հատվածում ձերբակալել են երկու իրանցի վարորդի։

Azerbaijani police officers today detained two Iranian drivers in the Vorotan section of the Goris-Kapan road. This is what Deputy Mayor of Goris Karen Kocharyan said during a conversation with Armenian News-NEWS.am.
“The information was verified during a conversation with Iranian drivers. Two of them were detained by Azerbaijanis, and their mobile phones are switched off. Their friends are in Vorotan and are waiting for a response. The two drivers entered Nagorno-Karabakh, poured the cement and returned, and for this they were detained,” Kocharyan said.
As reported earlier, according to Para TV’s sources, Azerbaijani police officers had detained two Iranian truck drivers in the Vorotan section of the Goris-Kapan road.