Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով ժամանեց Տաջիկստանի մայրաքաղաք Դուշանբե։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ`վարչապետին դիմավորել են Տաջիկստանի վարչապետ Կոխիր Ռոսուլզոդան և Արտաքին գործերի փոխնախարար Ամիրխոն Կուրբոնզոդան։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը սեպտեմբերի 16-ին կմասնակցի Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդի նիստին։
Սեպտեմբերի 16-ին նախատեսվում է հանդիպում Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Տաջիկստանի նախագահ Էմոմալի Ռահմոնի հետ։ Սեպտեմբերի 17-ին վարչապետ կմասնակցի Շանհայի համագործակցության կազմակերպության- Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության համատեղ նիստին։

Премьер-министр Никол Пашинян прибыл с рабочим визитом в столицу Таджикистана Душанбе.
Как передает «Арменпресс», Пашиняна встретили премьер-министр Таджикистана Кохир Росулзода и замминистра иностранных дел Амирхон Курбонзода.
Премьер-министр Армении Никол Пашинян 16 сентября примет участие в заседании совета Организации Договора о коллективной безопасности.
16 сентября планируется встреча Никола Пашиняна с президентом Таджикистана Эмомали Рахмоном.
17 сентября премьер-министр примет участие в совместном заседании Шанхайской организации сотрудничества и Организации Договора о коллективной безопасности.