Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով ժամանեց Տաջիկստանի մայրաքաղաք Դուշանբե։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ`վարչապետին դիմավորել են Տաջիկստանի վարչապետ Կոխիր Ռոսուլզոդան և Արտաքին գործերի փոխնախարար Ամիրխոն Կուրբոնզոդան։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը սեպտեմբերի 16-ին կմասնակցի Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդի նիստին։
Սեպտեմբերի 16-ին նախատեսվում է հանդիպում Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Տաջիկստանի նախագահ Էմոմալի Ռահմոնի հետ։ Սեպտեմբերի 17-ին վարչապետ կմասնակցի Շանհայի համագործակցության կազմակերպության- Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության համատեղ նիստին։

Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan arrived in Dushanbe on a working visit.
According to Armenpress news agency, the Prime Minister was greeted by Prime Minister of Tajikistan Kokhir Rosulzoda and Deputy Minister of Foreign Affairs Amirkhon Kurbonzoda.
On September 16, Prime Minister Nikol Pashinyan will attend the session of the Council of the Collective Security Treaty Organization. He is also scheduled to meet with President of Tajikistan Emomali Rahmon. On September 17, the Armenian premier will attend the joint session of the Collective Security Treaty Organization and the Shanghai Cooperation Organization.