Ադրբեջանի նախագահի օգնական, ԱՀ նախագահի աշխատակազմի արտաքին քաղաքականության հարցերի բաժնի վարիչ Հիքմեթ Հաջիեւը հանդիպել է Իրանի դեսպան Սեյեդ Աբաս Մուսավիի հետ։
Ինչպես տեղեկացնում է 1news.az-ը, այդ մասին Թվիթերի իր էջում գրել է իրանցի դիվանագետը։
«Արդեն երկրորդ անգամ մեկ շաբաթում ես հնարավորություն ունեցա հանդիպելու Հիքմեթ Հաջիեւի՝ Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի օգնականի հետ։ Մեր ջերմ զրույցների ընթացքում մենք քննարկեցինք ընթացիկ իրավիճակը եւ ապագայի պլանները, ինչպես նաեւ այլ հարցեր, որոնք փոխադարձ հետաքրքրություն են ներկայացնում»,- ասվում է Իրանի դեսպանի հաղորդման մեջ։
Ավելի վաղ՝ սեպտեմբերի 14-ին, Հ.Հաջիեւը եւ Մուսավին քննարկել էին երկկողմ հարաբերությունների վիճակը եւ ընդհանուր մտահոգություն առաջացնող հարցեր։
Հիշեցնենք, որ Գորիս-Կապան ավտոճանապարհին ապօրինաբար հաստատված ադրբեջանցիները սկսել են փող գանձել իրանցի վարորդներից, իսկ երեկ անգամ կալանավորել են երկու վարորդի։

Assistant to the president of Azerbaijan and head of the foreign policy department of the Azerbaijani presidential administration, Hikmet Hajiyev, met with Iranian Ambassador Seyed Abbas Mousavi for a second time. The Iranian diplomat informed about this on his Twitter account.
"For the second time this week, I had another chance to meet H.E. Hikmet Hajiyev, the Assistant to the President of the Republic of Azerbaijan. During our cordial discussions, we reviewed the current situation and the future of our good relations and other issues of interest," the Iranian envoy tweeted.
Hajiyev and Mousavi on Tuesday had discussed the state of Iranian-Azerbaijani relations and issues of common concern.
As reported earlier, the Azerbaijanis, who have illegally settled on the Vorotan village section of the Goris-Kapan interstate motorway of Armenia, have started levying tolls from Iranian drivers—and on Wednesday, they even arrested two Iranian drivers.