ՀԱՀ մայրաքաղաքից ոչ հեռու՝ Սիմոնսթաունում մեղուների հարձակման հետեւանքով Կարմիր գրքի առնվազն 63 պինգվին է մահացել, հայտնում է Gizmodo-ն:
Սատկած թռչունները պատկանում էին աֆրիկյան Բոուլդերս պինգվինների գաղութին, որը բաղկացած է անհետացման եզրին գտնվող մոտ 2200 աֆրիկյան պինգվիններից:
«Ավելի քան 60 առողջ եւ, ամենայն հավանականությամբ, բազմացող աֆրիկյան պինգվինների կորուստն իսկական հարված է գաղութին եւ այն տեսակներին, որոնք արդեն դժբախտության մեջ են»,- հայտնել է SANCCOB կազմակերպությունը, որը զբաղվում է ծովային թռչունների վերականգնմամբ:
Ռենջերներն այժմ ստիպված կլինեն հետեւել այդ տարածքում գտնվող բներին, քանի որ «մահացած որոշ թռչուններ ձվեր եւ ձագեր են ունեցել, իսկ մի զուգընկերը չի կարող բավարար քանակի սնունդ ապահովել իրենց ձագերի համար»: Կազմակերպությունը հայտնել է, որ որոշներին նույնիսկ կարող է ստիպված լինեն իրենք մեծացնել:

По меньшей мере 63 краснокнижных пингвина погибли из-за нападения пчел в городе Саймонстауне, неподалеку от столицы ЮАР, сообщает издание Gizmodo.
Погибшие птицы принадлежали колонии африканских пингвинов Боулдерс, которая состоит примерно из 2200 находящихся под угрозой исчезновения африканских пингвинов.
«Потеря более 60 здоровых и, скорее всего, размножающихся взрослых африканских пингвинов-это настоящий удар по колонии и видам, которые уже находятся в беде», - сообщила организация SANCCOB, которая занимается реабилитацией морских птиц.
Рейнджерам теперь придется следить за гнездами в этом районе, поскольку «у некоторых из погибших птиц были яйца и птенцы, и один партнер не в состоянии обеспечить достаточное количество пищи своим птенцам». Некоторых, возможно, даже придется растить самим, сообщает организация.