Ռուսաստանի եւ Հայաստանի դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացումը համապատասխանում է երկու երկրների եղբայրական ժողովուրդների արմատական շահերին, ասել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Հայաստանի անկախության հռչակման 30-ամյակի առիթով հղած շնորհավորանքում։ Այս մասին տեղեկացնում է պետության ղեկավարի մամուլի ծառայությունը։
Ռուսաստանի նախագահը հեռագիր է հղել հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին եւ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին։
«Հայաստանի հետ հարաբերությունները հիմնվում են բարեկամության, մշակութային եւ հոգեւոր մերձության բարի ավանդույթների վրա։ Դրանց հետագա զարգացումը դաշնակցային ոգուն համապատասխան, անշուշտ, համապատասխանում է մեր եղբայրական ժողովուրդների արմատական շահերին»,- ընդգծել է Պուտինը։
ՌԴ նախագահը նշել է, որ երկու երկրների միջեւ հաստատվել են սերտ համագործակցություն տարբեր ոլորտներում եւ կառուցողական փոխգործակցություն Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ), Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) եւ ԱՊՀ շրջանակներում։

Дальнейшее развитие союзнических отношений России и Армении отвечает коренным интересам братских народов двух стран, заявил президент РФ Владимир Путин в поздравлении по случаю 30-летия провозглашения независимости Армении. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Президент России направил телеграммы президенту республики Армену Саркисяну и премьер-министру Николу Пашиняну.
«Отношения с Арменией основываются на добрых традициях дружбы, культурной и духовной близости. Их дальнейшее развитие в духе союзничества, несомненно, отвечает коренным интересам наших братских народов», - подчеркнул Путин.
Президент РФ отметил, что между двумя странами налажено тесное сотрудничество в различных сферах и конструктивное взаимодействие в рамках Евразийского экономического союза (ЕАЭС), Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) и СНГ.