Նյու Մեքսիկո նահանգի Super 8 հյուրանոցի այցելուն հայտնել է ջրի ծորակից անհայտ նյութի բյուրեղների թափվելու մասին, գրել է Daily Mail-ը:
Հյուրանոցի այցելուն դիմել է ոստիկանություն: Փորձարկման նախնական արդյունքների համաձայն՝ հայտնաբերված բյուրեղը պարունակում է մետամֆետամին՝ ամֆետամինի ածանցյալ, որը թմրամիջոց է համարվում:
Նման նյութ է հայտնաբերվել հյուրանոցի ուրիշ համարներում եւս: Սա մտահոգել է իշխանություններին՝ հյուրանոցի ջրամատակարարման համակարգում նյութի հնարավոր առկայության վերաբերյալ, ինչի պատճառով շենքում ջուրն անջատվել է, իսկ հյուրանոցը՝ փակվել:
Քաղաքային իշխանությունները ստուգել են հյուրանոցի ջրամատակարարման համակարգից դուրս ջրի որակը եւ պարզել, որ այն աղտոտված չէ: Ոստիկանությունից հայտնել են, որ դյուրակիր TruNarc սարքի միջոցով նյութի լրացուցիչ փորձարկումների արդյունքները տվել են «ոչ համոզիչ արդյունքներ»:

Посетителя отеля Super 8, расположенного в американском городе Порталесе в штате Нью-Мексико, «ударил» в глаз выпавший из водопроводного крана кристалл неизвестного вещества, пишет Daily Mail.
Гость отеля обратился в полицию. Согласно предварительным результатам теста, найденный кристалл содержал метамфетамин, производное амфетамина, который относится к наркотическим веществам.
Такое же вещество было найдено в других местах отеля, в частности в раковине другого номера и внутри льдогенератора. Это вызвало опасения властей о возможном содержании вещества в системе водоснабжения гостиницы, в связи с чем воду в здании отключили, а гостиницу закрыли.
Городские службы проверили качество воды вне системы водоснабжения отеля и выяснили, что она не загрязнена. Результаты же дополнительного тестирования вещества с помощью портативного устройства TruNarc, дали «неубедительный результат», сообщили в полиции.