Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին այսօր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Նիգերիայի Դաշնային Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Յակուբու Սանտուրակի Սուլեյմանը (նստավայրը՝ Թեհրան):
Նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել է նորանշանակ դեսպանին պաշտոնը ստանձնելու առթիվ և վստահություն հայտնել, որ նա իր ներդրումը կունենա երկկողմ հարաբերությունների զարգացման գործում: Նախագահ Սարգսյանը նշել է, որ նախագահական ինստիտուտը պատրաստ է ամենայն աջակցություն ցուցաբերել համագործակցության խորացմանն ուղղված ջանքերին ու նախաձեռնություններին:
Դեսպան Սուլեյմանը նշել է, որ իր երկիրը հետաքրքրված է Հայաստանի հետ կապերի ընդլայնմամբ և տարբեր բնագավառներում գործակցության զարգացմամբ:
Հանդիպմանը խոսվել է երկու երկրների միջև առևտրատնտեսական կապերի խորացման և փոխգործակցության զարգացման հեռանկարային ուղղությունների մասին: Ընդգծվել է գործարար շփումների ակտիվացման կարևորությունը: Մասնավորապես առանձնացվել են բարձր տեխնոլոգիաների, այդ թվում՝ արհեստական բանականության և կենսատեխնոլոգիաների, ենթակառուցվածքների, գյուղատնտեսության, սննդի արտադրության և անվտանգության ոլորտները, ինչպես նաև կրթական ոլորտում համագործակցությանը:

Newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Federal Republic of Nigeria to Armenia Yakubu Santuraki Suleiman (seat in Tehran) today presented his Letters of Credence to President of Armenia Armen Sarkissian.
President Sarkissian congratulated the newly appointed Ambassador on assuming the office and stated that the presidential institution is ready to provide full support to the efforts and initiatives targeted at the deepening of cooperation.
Ambassador Suleiman mentioned that his country is interested in the expansion of relations with Armenia and the development of partnership in different fields.
During the meeting, the parties talked about the deepening of trade and economic relations and the prospective directions for development of cooperation, underscored the importance of intensification of business contacts and particularly set aside the sectors of high technologies, including artificial intelligence and biotechnologies, as well as infrastructure, agriculture, food industry and security and the education sector.