Ամերիկացի քարոզիչ Քենեթ Քոուփլենդը հայտարարել է, որ պատվաստանյութերը  սատանայի դրոշմն են եւ բացատրել, որ դրանցից պաշտպանվելու համար նրան անհրաժեշտ է անձնական ինքնաթիռ, հաղորդում է Right Wing Watch-ը:
Դրամահավաքին նվիրված միջոցառման ժամանակ Քոուփլենդը հայտարարել է, որ կրոնական կազմակերպությունները պետք է դադարեն օգտվել ավիաընկերությունների ծառայություններից: Քարոզչի խոսքով՝ դա կապված է հանգամանքի հետ, որ կորոնավիրուսի համավարակի պատճառով ինքնաթիռների մուտքը բաց կլինի միայն պատվաստումից հետո: «Դե ինչ, դա ինձ համար սատանայի նշան է»,-ասել է նա:
Միջոցառմանը նաեւ մասնակցել է քարոզիչ Ջեսի  Դյուփլանթիսը, որն ավելի վաղ պնդում էր, որ մեր օրերում Հիսուս Քրիստոսը կթռներ սեփական ինքնաթիռով: Նա հայտարարել է, որ մարդիկ, որոնք գումար են նվիրաբերում Քոուփլենդին, մոտեցում են Քրիստոսի երկրորդ գալուստը:
Քոուփլենդն արդեն բազմիցս հայտնվել է սկանդալային իրավիճակներում բազմաթիվ անձնական ինքնաթիռների պատճառով: Դեռեւս 2008 թվականին նա ուներ հինգ ինքնաթիռ, որոնցից մեկն արժեր 17,5 միլիոն դոլար: 2018 թվականին քարոզիչը պահանջել էր, որ հավատացյալները նվիրաբերեին իրեն 19,5 միլիոն դոլար ինքնաթիռների կայանատեղին կառուցելու եւ թռիչքուղիները վերանորոգելու համար:
2020 թվականի մարտին Քուփլենդը խոստացել է իր հետեւորդներին բուժել կորոնավիրուսից հեռուստացույցի էկրենից այն կողմ: Այդ նպատակով նա առաջարկել էր ձեռքը դնել հեռուստաէկրանին, շնորհակալություն հայտնել Հիսուսին եւ կրկնել կրոնական բնույթի մի քանի նախադասություն:

Американский проповедник Кеннет Коупленд объявил вакцины печатью Антихриста и объяснил, что для защиты от них ему нужен личный самолет, сообщает издание Right Wing Watch
Во время мероприятия по сбору средств Коупленд заявил, что религиозным организациям следует перестать пользоваться услугами авиакомпаний. По словам проповедника, это связано с тем, что из-за пандемии коронавируса на самолеты будут пускать только после прививки. «Что ж, это для меня метка дьявола», — сказал он.
В мероприятии также участвовал телепроповедник Джесси Дюплантис, ранее утверждавший, что в наше время Иисус Христос летал бы на собственном самолете. Он заявил, что зрители, жертвующие деньги Коупленду, приближают Второе пришествие Христа.
Коупленд уже не раз попадал в скандалы из-за многочисленных личных самолетов, которыми владеет его религиозная организация. Уже в 2008 году она обладала пятью самолетами, один из которых стоил 17,5 миллиона долларов. В 2018 году проповедник потребовал, чтобы прихожане пожертвовали ему 19,5 миллиона долларов на строительство ангара и ремонт взлетно-посадочной полосы.
В марте 2020 года Коупленд пообещал зрителям вылечить их от коронавируса через экран телевизора. Для этого он предлагал приложить руку к телевизору, поблагодарить Иисуса и повторить несколько предложений религиозного характера.