Շոտլանդացի զույգը որոշել է հրաժարվել երեխաներ ունենալուց եւ 20 հազար ֆունտ ստերլինգ (ավելի քան 27 հազար դոլար) է ծախսել երեք շներին պահելու համար, հայտնել է Daily Mirror-ը:
35-ամյա Քլեր Քելի Ջոնսթոնը եւ 38-ամյա Ստյուարտ Ջոնսթոնը պատմել են, որ շաբաթական շուրջ 60 ֆունտ են ծախսում երկու պոմերանյան շպիցների եւ չիհուահուայի հագուստի վրա: «Նրանք այնքան հագուստ ունեն, որ ստիպված էի նրանց համար սեփական պահարան պատրաստել: Ամեն շաբաթ նրանց համար նոր հագուստ եմ գնում», - ասել է Քլերը:
Ամեն առավոտ զույգը հագցնում է շներին, սանրում եւ զբոսանքի տանում: Առավոտյան զբոսանքից հետո կենդանիները նախաճաշում են. նրանք նախընտրում են բեկոն եւ նրբերշիկ: Զույգը կանոնավոր կերպով իր ընտանի կենդանիներին տանում է սրճարաններ եւ հանգստի: Աշխատանքային շաբաթվա ընթացքում շներին խնամում է դայակը:
Ըստ Քլերի՝ կենդանիները գոհ են իրենց ապրելակերպից. սիրում են հագնվել եւ խաղալ իրենց խաղալիքներով: «Մենք չենք ծրագրում երեխաներ ունենալ, քանի որ ես իմ շներին վերաբերվում եմ երեխաների պես եւ սիրում եմ նրանց համար մայր լինելը», - նշել է նա:

Пара из Шотландии решила отказаться от детей, завела трех собак и потратила 20 тысяч фунтов стерлингов (более $27 тыс.) на их содержание, сообщает Daily Mirror.
35-летняя Клэр Келли Джонстон и 38-летний Стюарт Джонстон рассказали, что шотландская пара еженедельно тратит около 60 фунтов стерлингов на одежду для своих двух померанских шпицев по кличкам Медвежонок и Кексик, а также чихуахуа по кличке Попкорн. «У них так много одежды, что мне пришлось сделать для них собственный шкаф! Я покупаю им новую одежду каждую неделю, потому что просто не могу удержаться», — рассказала Клэр.
Каждое утро супруги наряжают собак, причесывают их и вывозят на прогулку в колясках. После утренней прогулки животные завтракают, они предпочитают бекон и сосиски. Пара регулярно берет питомцев с собой в кафе и в отпуск. На рабочей неделе в течение дня за собаками присматривает няня.
По словам Клэр, животные довольны своим образом жизни: они обожают наряжаться и играть в свои многочисленные игрушки. «Мы не планируем заводить детей, потому что я отношусь к своим собакам, как к детям, и люблю быть для них мамой», — отметила она.