ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը հայտարարել է, որ Հնդկաստանը պետք է ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի մշտական ​​անդամ դառնա, հաղորդում է Washington Post-ը՝ վկայակոչելով Հնդկաստանի արտաքին գործերի առաջին փոխնախարար Հարշ Վարդհան Շրինգլին:
«ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի մեր նախագահությունը, հատկապես՝ Աֆղանստանի հարցում, բարձր գնահատական է ստացել: Նախագահ Ջո Բայդենը հայտարարել է, որ կարծում է, որ Հնդկաստանը պետք է մշտական ​​տեղ ունենա ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդում»,- ասել է Շրինգլը մամուլի ասուլիսին:
Հնդկաստանի վարչապետը, ով այցով գտնվում է ԱՄՆ-ում, ուրբաթ հանդիպել էր Միացյալ Նահանգների նախագահի հետ: Դա երկու երկրների ղեկավարների առաջին անձնական հանդիպումն էր Բայդենի՝ ԱՄՆ նախագահ ընտրվելուց հետո:

US President Joe Biden feels that India should have a permanent seat in the UN Security Council, Indian Foreign Secretary Harsh Vardhan Shringla said on Friday, ANI reported.
"There was an appreciation of our presidency of the UN Security Council, especially on the Afghanistan issue. President Joe Biden was very specific in stating that he felt India should have a permanent seat in the UN Security Council," Indian Foreign Secretary Harsh Vardhan Shringla said on Prime Minister Narendra Modi's meeting with Biden.
He was addressing a special press briefing on PM Modi's second day of engagements in the US visit.
The Prime Minister of India, who is on a visit to the United States, met with the US President on Friday. It was the first personal meeting between the two leaders since Biden took office as President.