Այսօր՝ հոկտեմբերի 9-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում: Այս մասին հայտնում է shamshyan.com-ը:
Ժամը 13։10-ի սահմաններում ոստիկանության Արմավիրի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ Մարգարա գյուղի 2-րդ փողոցի տներից մեկում տղամարդու դի կա։
Փրկարարներն ու ոստիկանները նշված փողոցի 17 տանը հայտնաբերել են տանտիրոջ՝ 65-ամյա Մարկոս Գրիգորյանի կիսաայրված դին։
Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ վերջինս մահճակալին պառկած է եղել, և վառած ծխածոտի պատճառով կրակ է առաջացել, ինչն էլ դարձել է մահվան պատճառ։
Դեպքի վայր է ժամանել նաև ոստիկանության Արմավիրի մարզային վարչության փորձաքրեագետը և «Արմավիր» բժշկական կենտրոնի  դատաբժիշկը։
Փրկարարներն ու ոստիկանները դին մոտեցրել են դի տեղափոխող ավտոմեքենային։ Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝մահացածը միայնակ էր բնակվում:

В Армавирской области 9 октября обнаружено обгоревшее тело 65-летнего мужчины. О трагедии сообщает сайт криминальной хроники SHAMSHYAN.com.
Отмечается, что в Армавирское отделение полиции в 13:10 поступило сообщение о том, что в одном из домов села Маргара обнаружено тело мужчины. Спасатели и полицейские нашли в доме по указанному адресу тело 65-летнего хозяина Маркоса Григоряна.
Согласно предварительной информации, последний лежал на кровати. От зажженной сигареты вспыхнул огонь, что и стало причиной смерти мужчины.