«Իրավունք» թերթը գրում է. «Չար լեզուներն ասուն են, որ իշխանությունը անցել է իսկական տեռորի: Ուրբաթ առավոտվանից տեսչական մարմինների աշխատակիցները, երեք-չորս ոստիկանների ուղեկցությամբ, մտնում են գրասենյակներ եւ ամենաաննշան առիթը օգտագործում՝ մարդկանց տուգանելու համար:
Մասնավորապես, մեզ դիմած քաղաքացին փաստում է, որ պահանջում են, որ մարդն իր իսկ աշխատասենյակում մենակ նստած դիմակ կրի, հակառակ պարագայում տուգանք` 30-40 հազար դրամ: Մեր խմբագրություն ահազանգած քաղաքացիները փաստում են, որ զուտ ոստիկանների ներկայությունը արդեն իսկ ավելորդ խուճապի առիթ է տալիս:
Տպավորություն է, որ կառավարությունը ոչ թե կանխարգելիչ միջոցառումներ է իրականացնում, այլ կոնկրետ խնդիր է դրված` լցնել բյուջեն ցանկացած գնով:
Մենք փորձեցինք Ոստիկանության լրատվության վարչությունից տեղեկանալ, թե ինչ լիազորությունների շրջանակներում են ոստիկանները տեսչական մարմնի աշխատակիցների հետ այցելում գրասենյակներ: Սակայն ոստիկանները մեզ ուղորդեցին դեպի տեսչական մարմին՝ ասելով, որ նրանք կպատասխանեն: Կփորձենք այդ բացատրությունը ստանալ»:

Злые языки говорят, что власть перешла на настоящий террор. С самого утра пятницы сотрудники инспекционных служб в сопровождении трех-четырех полицейских заходят в офисы и при малейшей возможности штрафуют людей. Об этом пишет газета «Иравунк».
«В частности, обратившийся к нам гражданин сообщил о предъявляемых требованиях. Так, от людей, находящихся в кабинетах в полном одиночестве, требуют носить маски, в противном случае им будет грозить штраф в размере 30-40 тысяч драмов. Граждане, обратившиеся в нашу редакцию, заявляют, что само присутствие сотрудников полиции уже вызывает лишнюю панику.
Создается впечатление, что Правительство принимает не превентивные меры, а ставит конкретную задачу - любой ценой пополнить бюджет.
Мы попытались выяснить в пресс-службе полиции, в рамках каких полномочий сотрудники ведомства вместе с сотрудниками инспекционных органов посещают офисы.
Однако полицейские направили нас в инспекционный орган, сказав, что там нам ответят. И мы постараемся получить ответ», - отметило издание.