2021թ. հոկտեմբերի 10-15-ը Արաբական Միացյալ Էմիրությունների բարձրագույն հաշվեքննիչ մարմնի ղեկավար, ՄԱԿ-ի հակակոռուպցիոն կոնվենցիայի երկրների խորհրդի նախագահ դոկտոր Հարիբ Ալ Ամիմիի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով գտնվում է Երևանում:
Այցի շրջանակներում 2021թ. հոկտեմբերի 13-ին ՀՀ հաշվեքննիչ պալատում տեղի ունեցավ ՀՀ հաշվեքննիչ պալատի նախագահ Լևոն Յոլյանի և ԱՄԷ բարձրագույն հաշվեքննիչ մարմնի ղեկավար դոկտոր Հարիբ Ալ Ամիմիի գլխավորած պատվիրակության հանդիպումը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը երկուստեք գոհունակություն հայտնեցին դեռևս 2013 թվականի մայիսի 8-ին կնքված համագործակցության հուշագրի ներքո ձևավորված երկկողմ հարաբերությունների բարձր մակարդակի վերաբերյալ:
Լ. Յոլյանն իր խոսքում նշեց, որ առկա են  լայն հնարավորություններ էլ ավելի ընդլայնելու երկկողմ համագործակցության շրջանակը և գտնելու համատեղ ծրագրերի նոր ուղիներ՝ զարգացնելով համագործակցության հուշագրի ներուժը և ոգին:

From October 10 to 15, the delegation led by President of the Supreme Audit Institution of the United Arab Emirates, Chairman of the Conference of the State Parties to the United Nations Convention against Corruption Dr. Harib Al Amimi is on an official visit to Yerevan.
Within the framework of the visit, today, the Audit Chamber of Armenia hosted the meeting of Chairman of the Audit Chamber of Armenia Levon Yolyan and the delegation led by Harib Al Amimi.
During the meeting, the parties expressed satisfaction with the high level of bilateral relations established under the Memorandum of Cooperation signed on May 8, 2013.
Yolyan stated that there are wide opportunities to further expand the scope of cooperation and find new paths for the implementation of joint programs in order to enhance the potential and spirit of the Memorandum of Cooperation.