Վրաստանի նախկին նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլին համաձայնել է բժիշկների բազմաֆունկցիոնալ խմբի միջոցով իր առողջական վիճակը մանրամասն ուսումնասիրելուն եւ վերլուծելուն: Այս մասին հայտարարել է նրա փաստաբաններից մեկը՝ Գեորգի Գելխաուրին, փոխանցել է Interpressnews-ը:
«Միխայիլ Սահակաշվիլին չի առարկում այդ բժիշկների ներգրավմանը: Պարզապես կարեւոր է նրա անձնական բժշկի այցը քրեակատարողական հիմնարկ: Այո, Միխայիլ Սահակաշվիլին համաձայն է, ոչ ոք թաքցնելու ոչինչ չունի: Նա շատ առույգ է բարոյական տեսանկյունից: Ավելի շատ շահարկում է հանդիսանում այն, երբ խոսում ենք մի խումբ բժիշկների մասին, երբ նրա անձնական բժշկին այցելելու հնարավորություն չի տրվում: Միխայիլ Սահակաշվիլին համաձայնել է, որպեսզի խուսափի շահարկումներից, սակայն անձնական բժշկի այցը կարեւոր է», - ասել է Գելխաուրին:
Վրաստանի արդարադատության նախարարությունը ավելի վաղ դիմել է Առողջապահության նախարարության ղեկավարին՝ խնդրելով առանձնացնել բժիշկների բազմաֆունկցիոնալ խումբ Միխայիլ Սահակաշվիլիի առողջական վիճակն ուսումնասիրելու եւ մանրամասն վերլուծելու նպատակով:

Бывший президент Грузии Михаил Саакашвили согласен на использование мультифункциональной группы врачей с целью изучения и детального анализа состояния его здоровья. Об этом заявил один из его адвокатов Георгий Гелхаури, передает Интерпрессньюс.
«Михаил Саакашвили не возражает против того, чтобы подключились эти врачи. Просто важен визит в пенитенциарное учреждение его личного врача. Да, Михаил Саакашвили согласен, никому нечего скрывать. Он очень бодр с моральной точки зрения. Спекуляциями больше является то, когда мы говорим о какой-то группе врачей, когда его личному врачу не дают возможности посещения. Он согласен, чтобы избежать спекуляций, но важен визит к нему личного врача», - сказал Гелхаури.
Министерство юстиции Грузии ранее обратилось к главе Минздрава с просьбой выделить мультифункциональную группу врачей с целью изучения и детального анализа состояния здоровья Михаила Саакашвили.