Վրաստանի նախկին նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլին համաձայնել է բժիշկների բազմաֆունկցիոնալ խմբի միջոցով իր առողջական վիճակը մանրամասն ուսումնասիրելուն եւ վերլուծելուն: Այս մասին հայտարարել է նրա փաստաբաններից մեկը՝ Գեորգի Գելխաուրին, փոխանցել է Interpressnews-ը:
«Միխայիլ Սահակաշվիլին չի առարկում այդ բժիշկների ներգրավմանը: Պարզապես կարեւոր է նրա անձնական բժշկի այցը քրեակատարողական հիմնարկ: Այո, Միխայիլ Սահակաշվիլին համաձայն է, ոչ ոք թաքցնելու ոչինչ չունի: Նա շատ առույգ է բարոյական տեսանկյունից: Ավելի շատ շահարկում է հանդիսանում այն, երբ խոսում ենք մի խումբ բժիշկների մասին, երբ նրա անձնական բժշկին այցելելու հնարավորություն չի տրվում: Միխայիլ Սահակաշվիլին համաձայնել է, որպեսզի խուսափի շահարկումներից, սակայն անձնական բժշկի այցը կարեւոր է», - ասել է Գելխաուրին:
Վրաստանի արդարադատության նախարարությունը ավելի վաղ դիմել է Առողջապահության նախարարության ղեկավարին՝ խնդրելով առանձնացնել բժիշկների բազմաֆունկցիոնալ խումբ Միխայիլ Սահակաշվիլիի առողջական վիճակն ուսումնասիրելու եւ մանրամասն վերլուծելու նպատակով:

Former President of Georgia Mikheil Saakashvili has agreed on a thorough study and analysis of his health condition through a team of multifunctional doctors, one of Saakashvili’s doctors said, Interpressnews reports.
“Mikheil Saakashvili isn’t objecting the involvement of those doctors. It’s simply important for his personal doctor to visit him at the penitentiary institution. Yes, Mikheil Saakashvili has agreed. From the moral perspective, he is very active. What is more speculative is that there are talks about a group of doctors when his personal doctor doesn’t have the opportunity to visit him. Saakashvili has agreed in order to avoid speculations, but the personal doctor’s visit is important,” Gelkhauri said.
Earlier, the Georgian Ministry of Justice had addressed the Minister of Health with the request to set aside a multifunctional group of doctors to explore and thoroughly analyze the health condition of Saakashvili.