Պանամայի նախագահ Լաուրենտինո Կորտիսոն հինգշաբթի օրենք է ստորագրել, որը կարգավորում է հանրապետությունում մարիխուանայի օգտագործումը բժշկական նպատակներով, հայտնում է EFE գործակալությունը:
Նշվում է, որ Պանաման դարձել է Կենտրոնական Ամերիկայի առաջին երկիրը, որը թույլատրել է կանեփի օգտագործումը: Օրենքը նախատեսում է նաեւ կազմել այն անձանց եւ ձեռնարկությունների ցանկը, որոնք կարող են մարիխուանա աճեցնել այդ նպատակների համար:
Լատինական Ամերիկայում մարիխուանայի կամ կանեփի հիմքով դեղամիջոցների օգտագործումն օրինական է Արգենտինայում, Բրազիլիայում, Կոլումբիայում, Մեքսիկայում, Պարագվայում, Տրինիդադ և Տոբագոյում, Ուրուգվայում, Չիլիում եւ Ջամայկայում:

Президент Панамы Лаурентино Кортисо подписал в четверг закон, регулирующий использование марихуаны в медицинских целях на территории республики, сообщает агентство EFE.
Отмечается, что Панама стала первой страной в Центральной Америке, разрешившей употребление каннабиса. Закон также предусматривает ведение списка лиц и предприятий, которые могут выращивать марихуану для этих целей.
В Латинской Америке употребление марихуаны или медицинских препаратов на основе каннабиса разрешено в Аргентине, Бразилии, Колумбии, Мексике, Парагвае, Тринидаде и Тобаго, Уругвае, Чили и на Ямайке.