Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ավստրիայի դաշնային կանցլեր Ալեքսանդր Շալենբերգին՝ պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: Ուղերձում նշված է.
Ընդունեք խնդրեմ իմ ամենաջերմ շնորհավորանքները Ավստրիայի Հանրապետության դաշնային կանցլերի պաշտոնում Ձեր նշանակման կապակցությամբ:
Հայաստանը բարձր է գնահատում Ավստրիայի հետ բարեկամական հարաբերությունների զարգացումն ու խորացումը: Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով էլ ավելի կբարձրացնենք փոխշահավետ համագործակցությունը Հայաստանի և Ավստրիայի միջև և կխորացնենք մեր բազմակողմ համագործակցությունը, որը լավագույնս կնպաստի ԵՄ-Հայաստան Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի իրականացմանը:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն հաջողություններ Ձեր կարևոր առաքելության իրականացման գործում»:

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on Friday sent a congratulatory message to Alexander Schallenberg on his appointment as Chancellor of Austria.
The message says, in particular, that Armenia highly values the development and deepening of friendly relations with Austria.
Also, Pashinyan expressed confidence that through joint efforts they will further enhance the mutually beneficial cooperation between Armenia and Austria and deepen their multilateral cooperation, and will best contribute to the implementation of the EU-Armenia Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement.