Միացյալ Նահանգների բանակը հաջող փորձարկել է հեռանկարային PrSM գերճշգրիտ օպերատիվ-տակտիկական հրթիռը։ Այս մասին տեղեկացնում է Газета.ru-ն՝ հղում կատարելով Lockheed Martin մամուլի ծառայությանը։
«Սա արդեն հրթիռի հինգերորդ հաջող փորձնական թռիչքն է... եւ երկրորդը ընթացիկ տարվա երեքից»,- ասել են փորձարկումն իրականացնող ընկերության ներկայացուցիչները։
Կազմակերպության տեղեկատվությամբ՝ հրթիռը հաջող կատարել է «ամենաերկար թռիչքը փորձարկումների սկսման պահից՝ գերազանցելով առավելագույն շեմը»։
Հրթիռն արձակվել է Կալիֆոռնիայում։ Այն հինգերորդն էր։
Lockheed Martin ընկերությունը ԱՄՆ բանակի հետ միասին աշխատում է հաջորդ սերնդի այս համակարգի կատարելագործման ուղղությամբ։

Армия Соединенных Штатов провела успешное испытание перспективной высокоточной оперативно-тактической ракеты PrSM. Об этом сообщает Газета.ru    со ссылкой на пресс-службу Lockheed Martin.
«Это был уже пятый подряд успешный испытательный полет ракеты... и второй из трех в текущем году», — уточнили представители компании-разработчика.
По информации организации, ракете удалось выполнить «самый дальний полет с момента начала испытаний, превысив максимальный порог».
Запуск производился в Калифорнии. Он стал пятым по счету.
Компания Lockheed Martin вместе с армией США работает над оптимизацией данной системы следующего поколения.