Հայաստանի ոստիկանությունը տեղեկություններ չունի, որ Սյունիքի մարզի Գորիս-Կապան ավտոճանապարհին ադրբեջանցի իրավապահները Հայաստանի քաղաքացու են տուգանել: Այս մասին հոկտեմբերի 19-ին ՀՀ ԱԺ-ում Պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական ​​հանձնաժողովի նիստին, պատասխանելով ընդդիմադիր «Հայաստան» դաշինքի պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանի հարցին, ասաց ՀՀ փոխոստիկանապետ Արա Ֆիդանյանը:
Փոխոստիկանապետի խոսքով՝ եթե նման դեպք իսկապես եղել է, ապա պետք է անհապաղ տեղեկացնել համապատասխան ծառայություններին: «Եվ նաեւ մեզ տեղյակ պահել, քանի որ այդ մասին առաջին անգամ ենք լսում»,- ընդգծեց Ֆիդանյանը:
Ի պատասխան` Մանուկյանն ասաց, որ Ադրբեջանի ուժայինների կողմից տուգանված քաղաքացին կապ է հաստատել ընդդիմության հետ:
«Ես անպայման ձեզ կտամ նրա կոնտակտային տվյալները»,- ասաց Մանուկյանը:
NEWS.am-ը նախօրեին գրել էր նման միջադեպի մասին: Արդեն հայտնի է հայ փոխադրողներից ապրանքների շորթման դեպքերի մասին: Բայց ՀՀ ոստիկանությունում, ըստ երեւույթին, մամուլ չեն կարդում:

The Police of Armenia don’t have information about a citizen of Armenia being fined by Azerbaijani law-enforcement authorities on the Goris-Kapan motorway in Syunik Province. This is what Deputy Chief of Police of Armenia Ara Fidanyan said in response to a question from deputy of the opposition “Armenia” alliance Gegham Manukyan during today’s session of the Standing Committee on Defense and Security of the National Assembly.
According to Fidanyan, if such an incident took place, the relevant services and the Police of Armenia need to be informed immediately.
In response, Manukyan said the citizen contacted members of the political opposition and added that he will provide the deputy police chief with the citizen’s contacts.
Armenian News-NEWS.am reported the incident yesterday. Cases of extortion of goods from Armenian transporters have already been reported, but apparently, the Police of Armenia don’t read the news.