Ապագայում «Ճանապարհորդում եմ առանց COVID-19-ի» հավելվածում կարող են լրացուցիչ գործառույթներ ավելացվել: Այսպիսով, կարող է նշվել տարած հիվանդության, ժամանակի, ինչպես նաեւ հակամարմինների թվի մասին տեղեկատվությունը: Այս մասին հոկտեմբերի 19-ին Մոսկվա-Բիշքեկ-Երեւան-Մինսկ-Նուրսուլթան տեսակամրջի ժամանակ հայտարարել է Եվրասիական զարգացման բանկի խորհրդի փոխնախագահ Տիգրան Սարգսյանը։
Բացի այդ, ինչպես նշել է Եվրասիական զարգացման բանկի վարչության փոխնախագահը, քննարկվում է քաղաքացիներին ցամաքային տրանսպորտով տեղափոխելիս հավելվածից օգտվելու հարցը:
Սարգսյանը կանխատեսում է օգտվողների թվի ամսական աճ՝ 500 հազար մարդու սահմաններում:
«Աշխատանքներ են տարվում հզորությունների մեծացման, քաղաքացիներից ստացվող բողոքներին եւ առաջարկություններին հետեւելու, QR-կոդեր գեներացնող լաբորատորիաների հուսալիության ստուգման ուղղությամբ եւ այլն: Մշակվում է նաեւ կորպորատիվ ռիսկերի գնահատման համակարգ», - հայտնել է ԵԱԶԲ կառավարման խորհրդի փոխնախագահը:

В приложение «Путешествую без COVID-19» в будущем могут быть добавлены дополнительные опции. Так, может быть указана информация о перенесенном заболевании, сроки, а также количество антител. Об этом в ходе видеомоста Москва - Бишкек - Ереван - Минск - Нур-Султан 19 октября заявил заместитель председателя правления Евразийского банка развития Тигран Саркисян.
Кроме того, как отметил зампредседателя правления Евразийского банка развития, обсуждается вопрос использования приложения при передвижении граждан по наземному транспорту.
Саркисян прогнозирует ежемесячный рост числа пользователей в пределах 500 тысяч человек.
«Ведутся работы по наращиванию мощностей, отслеживанию жалоб и предложений, поступающих от граждан, проверке надежности лабораторий, которые генерируют QR-коды, и так далее. Разрабатывается также корпоративная система оценки рисков», - сообщил заместитель председателя правления ЕАБР.