Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ներկա չի լինի կլիմայի վերաբերյալ Գլազգոյի կոնֆերանսին, բայց ռուսական կողմը այնտեղ ներկայացված կլինի։ Այս մասին լրագրողներին ասել է Ռուսաստանի ղեկավարի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, տեղեկացնում է ՏԱՍՍ-ը։
«Գլազգո, ցավոք, նա [Պուտինը] նույնպես չի թռչի»,- ասել է Կրեմլի ներկայացուցիչը։ «Հասկանալի է, ռուսական կողմը [կոնֆերանսում] կլինի, բայց մենք կազմակերպիչների հետ շփումների մեջ ենք, ուստի, թե ինչպես դա կլինի՝ ավելի ուշ կասենք»,- նշել է Պեսկովը։
Նրա խոսքով՝ Պուտինը դեռ չի վերապատվաստվել կորոնավիրուսի դեմ, նա պատվաստումը կստանա, երբ բժիշկները դա անհրաժեշտ համարեն։

Президент России Владимир Путин не будет очно участвовать в конференции по климату в Глазго, но российская сторона будет там представлена. Об этом заявил журналистам пресс-секретарь главы российского государства Дмитрий Песков, передает ТАСС.
«В Глазго, к сожалению, он [Путин] тоже не полетит», - сказал представитель Кремля. «Разумеется, российская сторона будет [на конференции], но мы с устроителями находимся в контактах, поэтому, как это будет, мы расскажем позже», - отметил Песков.
По его словам, Путин пока не ревакцинировался от коронавирусной инфекции, он сделает прививку, когда это сочтут нужным врачи.