Այսօր «Երիտասարդի Ձայնը» քաղաքացիական ակումբը մեկնարկել է «Համախմբվենք» շարժումը՝ մայրաքաղաքի փողոցներում ակցիա իրականացնելով:
«Ինչո՞ւ չկանգնեցրիր պատերազմը», «Սա՞ էր քո զրոյական կետը, 5000 զոհ=5 մլրդ», «Գերիները քեզ ներեցի՞ն» գրությամբ պաստառներով են նախաձեռնության անդամները շրջել փողոցներում:
«Մեր թիմակիցները Երևանի մի շարք փողոցներում իրականացնելով խաղաղ ակցիաներ բարձրաձայնում էին հարցեր, որոնք հուզում են հանրության մեծամասնությանը և մասնավորապես երիտասարդներին, որոնց պատասխանները այս 1 տարվա ընթացքում իշխանությունները չեն տվել»,- հայտնում են նախաձեռնությունից՝ նշելով, որ ակցիաները շարունակական են լինելու:

Сегодня гражданский клуб «Голос молодых» начал движение «Сплотимся», проведя акцию на улицах армянской столицы.
Участники инициативы ходили по улицам с плакатами: «Почему не остановил войну?», «Это - твоя нулевая точка? 5000 жертв=5 млрд», «Пленные  простили тебя?».
«Члены нашей команды, проводя мирные акции на улицах Еревана, поднимали вопросы, которые волнуют большинство общества и, в частности, молодежь, ответы на которые власти в течение этого года не дали», - сообщили организаторы инициативы. Акции будут продолжаться.