Հոկտեմբերի 27-28-ը պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանելու Սուրբ Աթոռի պետքարտուղարի ընդհանուր հարցերով փոխանորդ Էդգար Պենյա Պառան: Նա մասնակցելու է Հայաստանում Սուրբ Աթոռի առաքելական նվիրակության պաշտոնական բացման արարողությանը:
ՀՀ ԱԳՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հոկտեմբերի 27-ին ՀՀ ԱԳՆ-ում կկայանա Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի և Սուրբ Աթոռի պետքարտուղարի ընդհանուր հարցերով փոխանորդ Էդգար Պենյա Պառայի հանդիպումը։
Պաշտոնական այցի շրջանակներում նախատեսված են նաև հանդիպումներ ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ։

Викарий государственного секретаря Святого престола по общим вопросам, архиепископ Эдгар Пенья Парра 27-28 октября с официальным визитом посетит Армению. Он примет участие в официальном открытии Апостольской нунциатуры Святого Престола в Армении.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства иностранных дел РА, в МИД республики 27 октября состоится встреча главы армянского внешнеполитического ведомства Арарата Мирзояна с Паррой.
В рамках визита состоятся также встречи викария с президентом РА Арменом Саркисяном, премьер-министром Николом Пашиняном и Католикосом всех армян Гарегином II.