Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն առանձին հանդիպումներ է ունեցել բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում գործունեություն ծավալող Sada ընկերության նախագահ  Հովիգ Սաֆոյանի և Service Titan ընկերության հիմնադիրներից՝ Արա Մահդեսյանի հետ:
ՀՀ կառավարության լրատվական ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ վարչապետը երկու հանդիպումների ընթացքում էլ կարևորել է բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում վերը նշված ընկերությունների գործունեությունը և ընդգծել, որ այս բնագավառը կառավարության առաջնահերթությունների  թվում է: Նիկոլ Փաշինյանը հավելել է, որ կառավարությունը շահագրգիռ է ՏՏ ոլորտի ընկերությունների զարգացմամբ, նոր ներդրումների արդյունքում վերջիններիս ընդլայնմամբ, աշխատատեղերի ստեղծմամբ: Գործադիրի ղեկավարը նշել է, որ պատրաստ է նման հանդիպումների ընթացքում քննարկել ընկերություններին հետաքրքրող հարցերը, խնդիրներն ու կառավարության գործիքակազմերի շրջանակում վերջիններիս համապատասխան օժանդակություն ցուցաբերելու հնարավորությունները:
Հովիգ Սաֆոյանն անդրադառնալով Sada ընկերության գործունեությանը՝ նշել է, որ Հայաստանում գործող ընկերության մասնաճյուղն այժմ ունի 30 աշխատակից, սակայն նախատեսում են առաջիկայում նոր ներդրումային ծրագրերի արդյունքում այդ թիվը հասցնել 350-ի: Նա հավելել է, որ ընկերությունը համագործակցում է աշխարհի առաջատար մի շարք կազմակերպությունների, այդ թվում՝ Google-ի հետ, մշակում տարբեր ծրագրային նոր լուծումներ, նաև՝ կրթության ոլորտում: Պարոն Սաֆոյանը նշել է, որ մասնավորապես, կրթության ոլորտի համար նախագծված պլատֆորմը, որը մշակվել է Google-ի հետ համագործակցությամբ և ներդրվել տարբեր երկրների կրթության համակարգերում, պատրաստ է ՀՀ կառավարության հետ համագործակցությամբ ներդնել նաև Հայաստանում:
Վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է նախաձեռնությունը և նշել, որ կհանձնարարի կառավարության պատասխանատու գերատեսչություններին վերջինիս հետ քննարկել այդ ուղղությամբ համագործակցության հնարավորությունները:
Service Titan ընկերության հիմնադիրներից Արա Մահդեսյանը մանրամասներ է ներկայացրել ընկերության գործունեության և առաջիկա ծրագրերի մասին: Նա նշել է, որ ընկերության հայաստանյան գրասենյակը, որը հիմնադրվել է 2018 թվականից, արդեն իսկ ունի 200 աշխատակից, ՀՀ-ում իրականացված ներդրումների ծավալը հասել է 40 մլն դոլարի:  Պարոն Մահդեսյանն ընդգծել է, որ հայաստանյան թիմը  շարունակաբար ընդլայնվում է, բացվում են նոր բաժիններ՝ նոր մասնագիտացումներով, իսկ ներդրումային նախագծերը շարունակաբար զարգանալու են: Ծրագրերն ուղղված են ընկերության շարունակական աճի, պրոդուկտի բարելավմանը, լավագույն մասնագետների պատրաստմանն ու ներգրավմանը:
Վարչապետ Փաշինյանը ողջունել է Service Titan-ի հաջող գործունեությունը և հավելել, որ ինչպես այս ընկերությունը, այնպես էլ ոլորտում հաջողություններ արձանագրող մյուս կազմակերպությունները նպաստում են Հայաստանում բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի շարունակական զարգացմանը: Այս առումով, կառավարության ղեկավարը կարևորել է բարձր որակավորում ունեցող մասնագետների պատրաստումն ու վերջիններիս երկարաժամկետ գործունեությունը Հայաստանում իրականացնելուն ուղղված քայլերը:

Prime Minister Nikol Pashinyan had separate meetings with Hovig Safoian, Chairman and Co-founder of SADA Company and Ara Mahdessian, CEO and Co-founder of ServiceTitan Company, which operate in the field of high technologies.
During both meetings, the Prime Minister highlighted the activities of the above-mentioned companies in the field of high technology, emphasizing that this area is one of the Government priorities. Nikol Pashinyan added that the Government is interested in the development of IT companies, the expansion of the latter as a result of new investments, and the creation of jobs. The Prime Minister noted that during such meetings he is ready to discuss issues of concern to those companies, opportunities to provide appropriate assistance to the companies within the framework of Government tools.
Hovig Safoian, referring to the activities of SADA company, noted that the branch of the company operating in Armenia now has 30 employees, but they plan to increase that number to 350 as a result of new investment programs in the near future. He added that the company cooperates with a number of leading companies in the world, including Google, develops various software solutions, including in the field of education. Mr. Safoian noted that in particular, the platform designed for the sphere of education, which was developed in cooperation with Google, was introduced in the education systems of different countries, and is ready to be introduced in Armenia in cooperation with the Government of the Republic of Armenia.
Prime Minister Pashinyan highlighted the initiative, noting that he will instruct the responsible Government departments to discuss with Mr. Safoian the opportunities of cooperation in that direction.
Ara Mahdessian, one of the founders of Service Titan, provided details about the company's activities and upcoming programs. He noted that the company's Armenian office, which was established in 2018, already has 200 employees, the amount of investments in Armenia has reached $40 million. Mr. Mahdessian emphasized that the Armenian team is constantly expanding, new departments with new specializations are being opened, and investment projects will continue to develop. The programs are aimed at the continuous growth of the company, product improvement, training and involvement of the best specialists.
Prime Minister Pashinyan welcomed the successful operation of Service Titan, adding that both this company and other successful organizations in the field contribute to the continuous development of the high technology sector in Armenia. In this regard, the Prime Minister highlighted the preparation of highly qualified specialists and the steps taken to ensure their long-term activities in Armenia.