Թբիլիսիի օդանավակայանի անցակետում Հայաստանի երկու քաղաքացիների ուղեբեռի զննման ժամանակ հայտնաբերվել են չհայտարարագրված ոսկյա զարդեր, հայտնում է Վրաստանի ֆինանսների նախարարության եկամուտների ծառայությունը։
Մաքսանենգ ապրանքի քաշը կազմել է 322,5 գրամ, իսկ արժեքը՝ մոտ 37 000 լարի (մոտ 12 000 դոլար), հայտնում է «Նովոստի-Գրուզիան»։
Հայաստանի քաղաքացիներից մեկը, Վրաստանի մաքսային օրենսգրքի (հոդված 168) համաձայն, տուգանվել է 14 304 լարիի (4400դոլար), իսկ երկրորդի գործը փոխանցվել է Վրաստանի ֆինանսների նախարարության քննչական ծառայությանը։

На контрольно-пропускном пункте Тбилисского аэропорта у двух граждан Армении во время осмотра багажа обнаружили незадекларированные золотые украшения, сообщает Служба доходов Минфина Грузии.
Вес контрабандного товара составил 322,5 грамм, а вес — около 37 тысяч лари  (около 12 тысяч долларов), передает Новости-Грузия.
Один из граждан Армении, согласно Таможенному кодексу Грузии (статья 168) был оштрафован на 14 304 лари (4, 4 тысячи долларов) , а дело второго было передано в Следственную службу министерства финансов Грузии.