Ամերիկացին սպանել է իր դեռահաս դստեր ընկերոջը, որն աղջկան վաճառել է սեքս-թրաֆիքինգով զբաղվողներին։
Սփոքենից 60-ամյա Ջոն Էյզենմանը մեղադրվում է 19-ամյա Էնդրյու Սորենսենի առաջին աստիճանի սպանության մեջ, ում փտող մարմինը հոկտեմբերի 22-ին հայտնաբերվել է լքված մեքենայի բեռնախցիկում։
Էյզենմանը դեռ 2020 թվականի հոկտեմբերին իմացել է, որ իր անչափահաս դուստրը Սիեթլում վաճառվել է սեռական թրաֆիքինգի ցանցին, ըստ երեւույթին, Սորենսենի՝ իր այն ժամանակվա ընկերոջ կողմից:
Ոստիկանության տվյալներով՝ նա կարողացել է փրկել դստերը եւ վերադարձնել Սփոքեն:
Մեկ ամիս անց հայրը հանդիպել է Սորենսենին եւ առեւանգել նրան, կապել ու նստեցրել մեքենայի բեռնախցիկում։
«Այնուհետեւ Էյզենմանը մխոցով հարվածել է նրա գլխին, հետո դանակի մի քանի հարված հասցրել, ինչը հանգեցրել է նրա մահվան»,- հայտնել են ոստիկանությունից։
Սպաները Սորենսենի մարմինը գտել են միայն այն բանից հետո, երբ Սփոքենի բնակիչները հայտնել են իրենց փողոցում լքված մեքենայի մասին, որը ծածկված է եղել բորբոսով եւ տհաճ հոտ է արձակել, հայտնում է Spokesman-Review-ն։

Американец убил бойфренда своей дочери-подростка, которую тот продал секс-торговцам.
60-летний Джон Эйзенман из Спокана обвиняется в убийстве первой степени 19-летнего Эндрю Соренсена, чье гниющее тело было найдено в багажнике брошенного автомобиля 22 октября.
Эйзенман узнал еще в октябре 2020 года, что его несовершеннолетняя дочь была продана в сеть секс-торговцев в Сиэтле, по-видимому, Соренсеном, ее тогдашним бойфрендом.
По словам полиции, он смог спасти дочь и вернуть ее в Спокан.
Месяц спустя отец встретил Соренсена и похитил его, связал и положил в багажник автомобиля.
«Впоследствии Эйзенман ударил его по голове шлакоблоком, а затем нанес ему несколько ударов ножом, что привело к его смерти», - заявили полицейские .
Офицеры обнаружили труп Соренсена только после того, как жители Спокана сообщили о брошенной машине на их улице, которая была покрыта плесенью и источала неприятный запах, сообщает издание Spokesman-Review.