Ռուսաստանի փոխարտգործնախարար Անդրեյ Ռուդենկոն եւ նրա թուրք գործընկեր Սեդաթ Օնալը քննարկել են «3+3» մեխանիզմի գործարկման հարցը։
ՌԴ ԱԳՆ-ը տեղեկացնում է, որ «Բաքվի եւ Երեւանի միջեւ հարաբերությունների կարգավորման համատեքստում նշվել է Ռուսաստանի, Ադրբեջանի եւ Հայաստանի ղեկավարների 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եւ 2021 թվականի հունվարի 11-ի եռակողմ պայմանավորվածությունների հետեւողական կատարման կարեւորությունը։ Ընդգծվել է առաջիկայում Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային «3+3» «(Ադրբեջան, Հայաստան, Վրաստան գումարած Ռուսաստան, Թուրքիա, Իրան)» խորհրդատվական մեխանիզմի գործարկման արդիականությունը։
Տեղի է ունեցել մտքերի առարկայական փոխանակում Կենտրոնական Ասիայում տիրող իրավիճակի շուրջ, այդ թվում՝ հաշվի առնելով Աֆղանստանի վերջին իրադարձությունները։
Կատարվել է ժամանակի համապատասխանեցում մի շարք այլ հարցերի շուրջ, որոնք վերաբերում են ԱՊՀ տարածքում իրադրությանը, մասնավորապես՝ Ուկրաինայում տիրող իրավիճակին։

Заместитель министра иностранных дел России Андрей Руденко и его турецкий коллега Седат Онал обсудили  запуск механизма «3+3».
Как сообщает МИД РФ, «в контексте нормализации отношений Баку и Еревана отмечена важность последовательной реализации трехсторонних договоренностей лидеров России, Азербайджана и Армении от 9 ноября 2020 г. и 11 января 2021 г. Подчеркнута актуальность запуска в ближайшее время регионального консультативного механизма для Южного Кавказа «3+3» (Азербайджан, Армения, Грузия плюс Россия, Турция, Иран)».
Состоялся предметный обмен мнениями по ситуации в Центральной Азии, в том числе с учетом последних событий в Афганистане.
Проведена «сверка часов» по ряду других вопросов, касающихся положения дел на пространстве СНГ, в частности по обстановке на Украине.