Ադրբեջանի եւ Հայաստանի ղեկավարները պայմանավորվել են ԵՄ-Արեւելյան գործընկերության գագաթնաժողովի շրջանակներում դեկտեմբերի 15-ին Բրյուսելում հանդիպում անցկացնել, ասվում է ԵՄ հայտարարության մեջ։
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը եւ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Եվրոպական խորհրդի ղեկավար Շառլ Միշելի հետ հեռախոսազրույցից հետո պայմանավորվել են հանդիպում անցկացնել, ասվում է ԵՄ հայտարարության մեջ։
Եվրոպական խորհրդի ղեկավար Շառլ Միշելն առաջարկել է ԵՄ-Արեւելյան գործընկերության գագաթնաժողովի շրջանակներում Բրյուսելում հանդիպում անցկացնել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի եւ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի միջեւ։ Ղեկավարները պայմանավորվել են հանդիպում անցկացնել Բրյուսելում՝ քննարկելու տարածաշրջանային իրավիճակը եւ լարվածությունը հաղթահարելու ուղիները», - ասվում է փաստաթղթում։

Лидеры Азербайджана и Армении согласились провести встречу в Брюсселе 15 декабря в рамках саммита ЕС и Восточного партнерства, об этом отмечается в заявлении Евросоюза.
Президент Азербайджана Ильхам Алиев и премьер Армении Никол Пашинян после телефонных переговоров с главой Евросовета Шарлем Мишелем согласились провести встречу, говорится в заявлении Евросоюза.
«Глава Евросовета Шарль Мишель предложил провести встречу президента Азербайджана Ильхама Алиева и премьер-министра Армении Никола Пашиняна в Брюсселе на полях саммита ЕС-Восточное партнерство. Лидеры согласились провести встречу в Брюсселе для обсуждения региональной ситуации и путей преодоления напряженности», - указывается в документе.