«Սինոփսիս» ընկերության նախագահ և գլխավոր գործադիր համատնօրեն դոկտոր Չի-Ֆուն Չանն այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտը տեղեկացնում է, որ հյուրին դիմավորել է և հուշահամալիրի ստեղծման պատմությունը ներկայացրել է Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Հարություն Մարությանը:
Չի-Ֆուն Չանը Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողի անմար կրակի մոտ մեկ րոպե լռությամբ հարգել է Հայոց ցեղասպանության սրբադասված նահատակների հիշատակը:
Չի-Ֆուն Չանը շրջել է նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարանում, ծանոթացել մշտական և ժամանակավոր ցուցադրություններին: Նա գրառում է կատարել Պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում, ապա Հիշողության պուրակում տնկել արծաթափայլ եղևնի:

Президент и главный исполнительный директор компании Synopsys доктор Чи-Фун Чан посетил Мемориал «Цицернакаберд», посвященный памяти жертв Геноцида армян.
По сообщению Музея-института Геноцида армян, гостя встретил директор музея Арутюн Марутян, который представил историю создания мемориала.
У Вечного огня Мемориала Геноцида армян Чи-Фунг Чан минутой молчания почтил память жертв Геноцида армян.
Чи-Фун Чан также посетил Музей Геноцида армян, ознакомился с постоянными и временными экспозициями, а также оставил запись в Книге почетных гостей, после чего посадил серебристую ель в Парке памяти.