Այն 24 զինծառայողները, որոնց հետ կապը կորել էր, ըստ չճշտված տեղեկությունների, գերեվարվել են: Այս մասին առցանց ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով հարցին, թե ինչ տեղեկություններ կարող է հաղորդել այն 24 զինծառայողի մասին, որոնց հետ նոյեմբերի 16-ին կապն ընդհատվել էր:
«Թույլ տվեք ինչ-ինչ հանգամանքներից ելնելով օգտագործել այդ տերմինը՝ չճշտված տեղեկություններ, թեեւ գիտեք, որ իմ կողմից նման բան ասելն այդքան էլ ճիշտ չի, բայց եկեք պայմանական էդ վերնագրի ներքո դնենք՝ այդ զինծառայողները գերեվարվել են: Չճշտված տվյալների համաձայն՝ ավելի մեծ թվով զինվորներ են գերեվարվել: 24+8 զինծառայող է գերեվարվել՝ էլի եմ ասում՝ ըստ չճշտված տեղեկությունների»,- հայտնեց Փաշինյանը:

According to unverified information, the 24 servicemen with whom communication was lost, are captured. This is what Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan said during today’s online press conference, asked what information he can provide about the 24 Armenian servicemen with whom communication was lost on Nov. 16.
“Due to certain circumstances, allow me to use the term ‘unverified information’, even though you know that it’s not that right for me to say such things. However, let’s conditionally state that the servicemen were captured. According to unverified data, a larger number of servicemen were captured — 24+8 servicemen are captured, and again, according to unverified information,” Pashinyan informed.