«Հուշարձանների վերականգնում եւ պահպանում» ծրագրի շրջանակներում Երեւանի բյուջեն կհամալրվի 96.4 մլն դրամով։ Համապատասխան գումարը, ի թիվս այլ բաների, կուղղվի 2008 թվականի մարտի 1-ի իրադարձությունների զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշարձանի տեղադրմանը։ Այս մասին նոյեմբերի 30-ին Երեւանի ավագանու նիստին համապատասխան նախագծի քննարկման ժամանակ ասաց մայրաքաղաքի փոխքաղաքապետ Սերգեյ Ներսիսյանը։
Նրա խոսքով՝ բյուջեի ավելացումը նախատեսվում է սուբվենցիաների հաշվին։ «Հաղթողին կընտրի մրցութային հանձնաժողովը, իսկ հուշարձանն կտեղադրվի Երեւանում՝ Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ փողոցի այգում»,- ասաց Ներսիսյանը։

Another AMD 96,400,000 will be added to the budget of Yerevan within the scope of the Restoration and Preservation of Monuments Program. The funds, inter alia, will be used for the placement of a monument to the victims of the events that took place on March 1, 2008. This is what Deputy Mayor of Yerevan Sergey Nersisyan said during today’s discussion on the relevant draft held as part of the session of the Council of Elders of Yerevan.
According to him, the budget will be increased at the expense of subventions. “The winner will be selected by the contest committee, and the monument will be placed in the park near Surb Grigor Lusavorich Street in Yerevan,” Nersisyan said.