«Հուշարձանների վերականգնում եւ պահպանում» ծրագրի շրջանակներում Երեւանի բյուջեն կհամալրվի 96.4 մլն դրամով։ Համապատասխան գումարը, ի թիվս այլ բաների, կուղղվի 2008 թվականի մարտի 1-ի իրադարձությունների զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշարձանի տեղադրմանը։ Այս մասին նոյեմբերի 30-ին Երեւանի ավագանու նիստին համապատասխան նախագծի քննարկման ժամանակ ասաց մայրաքաղաքի փոխքաղաքապետ Սերգեյ Ներսիսյանը։
Նրա խոսքով՝ բյուջեի ավելացումը նախատեսվում է սուբվենցիաների հաշվին։ «Հաղթողին կընտրի մրցութային հանձնաժողովը, իսկ հուշարձանն կտեղադրվի Երեւանում՝ Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ փողոցի այգում»,- ասաց Ներսիսյանը։

В рамках программы «Реставрация и сохранение памятников» бюджет Еревана увеличат на 96,4 млн. драмов. Соответствующая сумма будет направлена в том числе и на установку памятника жертвам событий 1 марта 2008 года. Об этом на заседании Совета старейшин Еревана в ходе обсуждения соответствующего проекта заявил 30 ноября вице-мэр столицы Сергей Нерсисян.
По его словам, увеличение бюджета предусмотрено за счет субвенций. «Победителя выберет конкурсная комиссия, а сам памятник будет установлен в Ереване в парке на улице Сурб Григор Лусаворич», - сообщил Нерсисян.