Մոսկվայում դեկտեմբերի 1-ին կկայանա Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետների համանախագահությամբ եռակողմ աշխատանքային խմբի հանդիպումը: «Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկացավ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից:
Եռակողմ աշխատանքային խումբը ստեղծվել էր տարածաշրջանում բոլոր տնտեսական և տրանսպորտային կապերն ապաշրջափակելու նպատակով:
Նոյեմբերի 26-ին Սոչիում Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների եռակողմ հանդիպման արդյունքում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել էր, որ փոխվարչապետերը կհանդիպեն Մոսկվայում՝ մի քանի ամփոփումներ անելու և հայտարարելու ընդունված որոշումների մասին, որոնք երկրների ղեկավարները համաձայնեցրել էին նոյեմբերի 26-ի հանդիպմանը: Նշվել էր, որ սահմանազատման և սահմանագծման մեխանիզմները երկու պետությունների միջև նախատեսվում է ստեղծել մինչև տարվա վերջ:
ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի ղեկավարած պատվիրակությունը Մոսկվայում կլինի դեկտեմբերի 1-3-ը:  Գրիգորյանը կմասնակցի նաև  Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի խորհրդի նիստին, ԱՊՀ տնտեսական խորհրդի նիստին, Երկրորդ Եվրասիական համագումարին:

В Москве 1 декабря состоится заседание трехсторонней рабочей группы под председательством заместителей премьер-министров Армении, России и Азербайджана. Об этом «Арменпресс» сообщили в офисе вице-премьера Мгера Григоряна.
Трехсторонняя рабочая группа создана для работ по разблокировке всех экономических и транспортных связей в регионе.
По итогам трехсторонней встречи лидеров Армении, России и Азербайджана в Сочи 26 ноября президент России Владимир Путин объявил, что вице-премьеры встретятся в Москве, чтобы подвести итоги и объявить решения, согласованные лидерами на встрече 26 ноября.  Отмечается, что до конца года планируется создать механизмы делимитации и демаркации между двумя странами.
Делегация во главе с вице-премьером РА Мгером Григоряном 1-3 декабря с рабочим визитом посетит Москву. Мгер Григорян также примет участие в заседании Совета Евразийской экономической комиссии, заседании Экономического совета СНГ и II Евразийском конгрессе.