Ամանորի եւ Սուրբ Ծնունդի կապակցությամբ Երեւանի քաղաքապետարանը մանուկների համար Հանրապետության հրապարակում որոշել է տեղադրել երկրի գլխավոր տոնածառը։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց խոսնակ Հակոբ Կարապետյանը։
«Տոնածառներ կտեղադրվեն նաեւ վարչական շրջաններում: Գլխավոր տոնածառի լույսերի վառման հանդիսավոր արարողություն տեղի չի ունենա։ Երեւանի քաղաքապետարանը նաեւ ամանորյա միջոցառումներ եւ հրավառություն չի կազմակերպի, փողոցների տոնական լուսավորություն չի լինի, չի գործի քաղաքապետարանի սուրբծննդյան տոնավաճառը: Երեւանի բոլոր առաջին եւ երկրորդ դասարանցի դպրոցականները քաղաքապետարանից հրավեր կստանան՝ դիտելու ամանորյա մանկական ներկայացումներ»,- նշեց Կարապետյանը:
Հավելենք, որ Հանրապետության հրապարակում տեղադրվելու է Երեւանի քաղաքապետարանի կողմից 2018 թվականին ձեռք բերված տոնածառը։

In connection with the New Year and Christmas, the Yerevan Municipality has decided to install at Republic Square the main Christmas tree of Armenia for children this year, city hall spokesperson Hakob Karapetyan told Armenian News-NEWS.am.
"Christmas trees will also be installed in the administrative districts [of Yerevan]. [But] there will be no solemn ceremony of lighting the lights of the main Christmas tree [at Republic Square]. Yerevan Municipality will not organize New Year events and fireworks either, there will be no festive street lighting, the municipality's Christmas fair will not be held [this year]," Karapetyan added.
To note, the Christmas tree acquired by the Yerevan city hall in 2018 will be installed at Republic Square.