Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ զրույցում կողմ է արտահայտվել Ղարաբաղի հարցում ջանքերի հետագա համակարգմանը, հաղորդել է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։
Պուտինը հեռախոսազրույցի ընթացքում Էրդողանին տեղեկացրել է նոյեմբերի 26-ին Սոչիում Ռուսաստանի, Ադրբեջանի եւ Հայաստանի ղեկավարների եռակողմ հանդիպման արդյունքների մասին։
«Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը, նշելով Ռուսաստանի Դաշնության միջնորդական դերի կարեւորությունը, հանդես է եկել ջանքերի հետագա համակարգման օգտին, այդ թվում՝ օգտագործել հակամարտության գոտում հրադադարի եւ բոլոր ռազմական գործողությունների վերահսկման ռուս-թուրքական կենտրոնի հնարավորությունները», - ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Turkish President Recep Tayyip Erdogan held phone talks with Russian President Vladimir Putin and spoke in favor of further coordination of efforts on Karabakh, the Kremlin press service reported.
Putin briefed Erdogan about the results of the trilateral meeting of the leaders of Russia, Azerbaijan, and Armenia on November 26 in Sochi.
“Recep Tayyip Erdogan, noting the importance of the mediating role of the Russian Federation, spoke in favor of further coordination of efforts, including using the capabilities of the Russian-Turkish Center to control the ceasefire and all hostilities in the conflict zone,” the message says.