Արարատի մարզի Վեդի խոշորացված համայնի Ուրցաձոր գյուղում Գարիկ Սարգսյանը պարտություն է կրել: ՔՊ-ի օգտին քվեարկել է 420 մարդ, իսկ «Հզոր համայնք»-ի օգտին 728, «Հանրապետություն»-ը ստացել է 120 ձայն:
Նշենք, որ «Հզոր համայնք»-ի ցուցակում էր նաեւ Ուրցաձորի համայնքապետ Ռաֆիկ Անդրեասյանը, որը հեղափոխությունից առաջ հայտնվեց իշխանության թիրախում, նրան հրաժարական պարտադրեցին, սակայն նոր ընտրություններով գյուղը նորից վերադարձրեց իր համայնքապետին:
Նշենք, որ Վեդի խոշորացված համայնքում մրցակցում էր 3 քաղաքական ուժ՝ ՔՊ-ն, «Հանրապետություն» եւ «Հզոր համայնք» կուսակցությունները:

В укрупненной общине Веди Араратской области в селе Урцадзор экс- губернатор Араратской области, кандидат от правящей партии Гарик Саркисян потерпел поражение на выборах в органы местного самоуправления. За правящую партию «Гражданский договор» проголосовало 420 человек, а за «Мощную общину»- 728, партия «Республика» получила 120 голосов.
Отметим, что в списке «Мощной общины» глава Урцадзора Рафик Андреасян, который после революции оказался под прицелом властей, его вынудили уйти в отставку, однако по итогам выборов он вновь был избран главой общины.