Հայ ժողովրդին ուղղված իր տոնական ուղերձում Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսին հետադարձ հայացք է նետում Հայաստանում պաշտոնավարելու իր ժամանակաշրջանին և վերահաստատում ԱՄՆ հանձնառությունը՝ շարունակելու գործակցությունը Հայաստանի հետ՝ հանուն ավելի լավ ապագայի։
Դեսպանը գովեստով է խոսում Հայաստանի հարուստ մշակութային ավանդույթների, բազմամյա պատմության, գեղեցիկ բնաշխարհի և հայտնի հյուրընկալության մասին, միևնույն ժամանակ, ընդգծելով, որ այս երկրի ամենամեծ արժեքը հայ մարդն է՝ իր ձիրքով, անսպառ էներգիայով, տոկունությամբ և ստեղծարարարությամբ։
«Դեսպան Թրեյսին և ԱՄՆ դեսպանության անձնակազմը բոլորիդ մաղթում են խաղաղություն, առողջություն ու բարեկեցություն գալիք տարում», - նշված է դեսպանության տարածած հաղորդագրությունում:

In her holiday message to the Armenian people, US Ambassador Lynne Tracy reflected on her time in Armenia and reaffirmed the United States’ commitment to continue working with Armenia for a better future, the US Embassy in Yerevan noted in a statement on Facebook.
The Ambassador praised Armenia’s rich cultural traditions, long history, natural beauty, and famous hospitality, but, above all, the Armenian people who—with their talent, vitality, resilience, and creativity—are the country’s greatest asset.
“Ambassador Tracy and U.S. Embassy staff wish you all a peaceful, healthy, and prosperous new year,” the statement also reads.