Ադրբեջանը հայտարարում է, որ աջակցում է Հայաստանի հետ սահմանազատման գործընթացի մեկնարկին՝ առանց որեւէ պայմանի։ Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը՝ Վիեննայում ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Հելգա Շմիդտի հետ հանդիպմանը, հայտնում են տեղական լրատվամիջոցները։
Միաժամանակ նա Հայաստանին մեղադրել է «սահմանազատման գործընթացը սկսելու համար մի շարք նախապայմաններ առաջ քաշելու» մեջ՝ դրանք անվանելով «անընդունելի»։
«Ադրբեջանի եւ Հայաստանի միջեւ սահմանների զատումը դիտվում է որպես երկու պետությունների միջեւ հարաբերությունների կարգավորման կարեւոր տարր։ Ադրբեջանը աջակցում է Հայաստանի հետ սահմանազատման գործընթացի մեկնարկին՝ առանց որեւէ պայմանի»,- վստահեցրել է նա։

Azerbaijan said it supports the launch of the border delimitation process with Armenia without any conditions, said Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov in Vienna at a meeting with OSCE Secretary General Helga Schmid, local media reported.
At the same time, he accused Armenia of "putting forward a number of preconditions for the start of the delimitation process", calling them "unacceptable".
The delimitation of the borders between Azerbaijan and Armenia is seen as an important element in the normalization of relations between the two states. Azerbaijan supports the launch of the border delimitation process with Armenia without any conditions, he assured.