Ես գիտեմ 200 երգ, եւ բոլորը` պետության մասին։ Ես պետականամետ մարդ եմ եւ չեմ թաքցրել իմ քաղաքական հայացքները, ուստի կարծում եմ, որ Հայաստանում պետություն դեռ չի կառուցվել։ Այս մասին հունվարի 20-ին ԱԺ նիստին Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի անդամի ընտրության հարցի քննարկման ժամանակ, պատասխանելով պատգամավորների հարցերին, հայտարարեց թափուր պաշտոնի միակ թեկնածու Հակոբ Հակոբյանը:
Թեկնածուի խոսքով՝ Հայաստանի քաղաքացիները կամ ժամանակ չեն ունեցել դրա համար, կամ չեն ցանկացել, կամ պարզապես հնարավորություն չի եղել: «Կարծում եմ, որ այսօր մենք պետություն կառուցելու շատ շոշափելի հնարավորություն ունենք»,- ընդգծեց Հակոբյանը։
Հիշեցնենք, որ թափուր պաշտոնի թեկնածուն գրող, ճանաչված թարգմանիչ Հակոբ Հակոբյանն է։
Իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության նախաձեռնությամբ նրա թեկնածությունն արդեն պաշտպանել է Գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական ​​խորհրդարանական հանձնաժողովը։

Я знаю 200 песен, и все про государство. Я прогосударственный человек, и не скрывал своих политических взглядов, в связи с чем считаю, что государство в Армении до сих пор не построили. Об этом на заседании Национального Собрания в ходе обсуждения вопроса избрания члена Комиссии по телевидению и радио заявил 20 января единственный кандидат на вакантную должность Акоп Акопян, отвечая на вопросы депутатов.
По словам кандидата, у граждан Армении либо не было на то времени, либо они этого не хотели, либо просто не было возможности.
«Я думаю, у нас на сегодняшний день имеется очень осязаемая возможность построить государство», - подчеркнул Акопян.
Напомним, что кандидатом на вакантную должность является писатель и известный в республике переводчик Акоп Акопян.
Его кандидатуру по инициативе правящей партии «Гражданский договор» уже поддержала постоянная парламентская Комиссия по науке, образованию, культуре, диаспоре, молодежи и спорту.