Amazon կորպորացիայի հիմնադիր Ջեֆ Բեզոսը ներդրել է 3 միլիարդ դոլար ծերացման դեմ պայքարում Alto Labs անունը կրող ստարտափի մեջ: Այդ մասին հաղորդում է The Sunday Times-ը:
Պարբերականում նշվում է, որ ստարտափն արդեն իր շարքերում ներգրավել է 59-ամյա Հել Բերոնին գործադիր տնօրենի պաշտոնում: Ավելի վաղ նա գլխավոր գիտաշխատողներ էր բրիտանական GlaxoSmithKline դեղագործական ընկերությունում:
Հաղորդվում է, որ նախագծում նաեւ մասնակցում են նոբելյան մրցանակի դափնեկիրներ Սինյա Յամանական (ֆիզիոլոգիայի եւ բժշկության ոլորտում) եւ Ջենիֆեր Դուդնան (քիմիայի ոլորտում):
Նշվում է, որ արդյունքի ճանապարհին գիտնականները պատրաստվում են ուսումնասիրել բջիջների վերածրագրավորման գործընթացը՝ դրանց վերադարձը դեպի ցողունային վիճակը:
Պարբերականն ընդգծում է, որ նախագծի հաջողությունը դեռեւս վաղ է երաշխավորել, սակայն ենթադրվում է, որ հետազոտողները կարող են նոր բացահայտումներ անել ծերացման դեմ պայքարի ոլորտում:

Основатель корпорации Amazon Джефф Безос вложил $3 млрд в стартап по борьбе со старением под названием Alto Labs. Об этом сообщает «ГазетаРу»  со ссылкой на The Sunday Times.
В публикации отмечается, что стартап уже переманил в свои ряды 59-летнего Хэла Бэррона на пост исполнительного директора. Ранее он был главным научным сотрудником британской фармацевтической компании GlaxoSmithKline.
Утверждается, что в проекте также поучаствуют и нобелевские лауреаты Синъя Яманака (премия по физиологии и медицине за получение индуцированных плюрипотентных стволовых клеток) и Дженнифер Дудна (премия по химии за разработку метода редактирования генома).
Утверждается, что на пути к результату ученые планируют изучить процесс репрограммирования клеток — их возврат в состояние стволовых.
Издание подчеркивает, что успех проекта гарантировать рано, однако предполагается, что исследователи смогут сделать новые открытия в области борьбы со старением.