2020 թվականի ռազմական գործողությունների ընթացքում զոհված և անհետ կորած զինծառայողների ու քաղաքացիական անձանց աճյունների (մասունքների) որոնողական աշխատանքներն այսօր փրկարարական մեկ ջոկատով իրականացվել է Ջրականի (Ջաբրայիլ) շրջանում։
Արցախի Հանրապետության ՆԳՆ ԱԻՊԾ-ից հայտնում են, որ հայտնաբերվել ու տարհանվել է ևս մեկ զինծառայողի (ռազմական գործողություններին մասնակից կամավորական, պահեստազոր) աճյուն:
Նրա ինքնությունը կհաստատվի դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո։
Հիշեցնենք, որ 2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից առ այսօր որոնողական աշխատանքների և ադրբեջանական կողմի հետ դիերի փոխանակման արդյունքում հաստատվել է ընդհանուր 1708 աճյուն:
Որոնողական աշխատանքների առաջիկա ուղղությունների և արդյունքների մասին ԱԻ պետական ծառայությունը կտրամադրի հավելյալ տեղեկություն:

Поиск тел (останков) пропавших без вести военнослужащих и гражданских лиц, погибших в ходе военных действий 2020 года, 25 января был проведен одним спасательным отрядом в направлении Джракана (Джабраила).
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Государственной службы по чрезвычайным ситуациям МВД Арцаха, в ходе поисково-спасательных работ обнаружены останки еще одного армянского военнослужащего (доброволец-участник военных действий, резервист). Личность погибшего будет установлена после судебно-медицинской экспертизы.
Отметим, что в результате поисковых работ и обмена трупами с азербайджанской стороной в период с 13 ноября 2020 года и по сей день, обнаружены тела и останки в общей сложности 1708 человек.