Սաուդյան Արաբիայի ավիացիան վերջին 24 ժամում մոտ 50 ավիահարված է հասցրել Եմենի ուղղությամբ, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը՝ վկայակոչելով իրանական PressTV հեռուստաալիքը։
Նշվում է, որ հարվածները հասցվել են թիրախներին Եմենի Թաիզ, Սանա, Մարիբ, Շաբվա եւ Ալ-Ջաուֆ նահանգներում։ Ռազմական գործողությունների հետեւանքով զոհերի մասին տեղեկություններ չկան։
Վերջին շաբաթների ընթացքում կոալիցիայի օդուժն ուժեղացրել է հարձակումները Եմենում հուսիների ռազմական օբյեկտների վրա, մասնավորապես՝ ապստամբների կողմից վերահսկվող Սանայում: Առավել ինտենսիվ ռմբակոծությունը սկսվեց այն բանից հետո, երբ հունվարի 3-ին «Անսար Ալլահ»-ը Եմենի Հոդեյդա նավահանգստային քաղաքի մոտ ԱՄԷ-ի դրոշով բեռնատար նա առեւանգեց, իսկ հունվարի 17-ին անօդաչու թռչող սարքի եւ բալիստիկ հրթիռների կիրառմամբ հարձակում իրականացրեց Աբու Դաբիի վրա, ինչի հետեւանքով զոհվեց չորս մարդ, առնվազն հինգ մարդ վիրավորվեց:

The Saudis have carried out about 50 airstrikes on the territory of Yemen over the past 24 hours, TASS reported citing the Iranian TV channel PressTV.
It is noted that the strikes were carried out on targets in Yemen's provinces of Taiz, Sanaa, Marib, Shabwah and al-Jawf. There are no reports about casualties as a result of military operations.
In recent weeks, the coalition air force has stepped up attacks on Hussein military facilities in Yemen, particularly in rebel-controlled Sanaa. The most intense bombings began after supporters of Ansar Allah seized a UAE-blagged cargo ship near the Yemeni port city of Hudaydah on January 3, and on January 17 carried out an attack using drones and ballistic missiles on Abu Dhabi, which killed four people and injured at least five.