Սաուդյան Արաբիայի ավիացիան վերջին 24 ժամում մոտ 50 ավիահարված է հասցրել Եմենի ուղղությամբ, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը՝ վկայակոչելով իրանական PressTV հեռուստաալիքը։
Նշվում է, որ հարվածները հասցվել են թիրախներին Եմենի Թաիզ, Սանա, Մարիբ, Շաբվա եւ Ալ-Ջաուֆ նահանգներում։ Ռազմական գործողությունների հետեւանքով զոհերի մասին տեղեկություններ չկան։
Վերջին շաբաթների ընթացքում կոալիցիայի օդուժն ուժեղացրել է հարձակումները Եմենում հուսիների ռազմական օբյեկտների վրա, մասնավորապես՝ ապստամբների կողմից վերահսկվող Սանայում: Առավել ինտենսիվ ռմբակոծությունը սկսվեց այն բանից հետո, երբ հունվարի 3-ին «Անսար Ալլահ»-ը Եմենի Հոդեյդա նավահանգստային քաղաքի մոտ ԱՄԷ-ի դրոշով բեռնատար նա առեւանգեց, իսկ հունվարի 17-ին անօդաչու թռչող սարքի եւ բալիստիկ հրթիռների կիրառմամբ հարձակում իրականացրեց Աբու Դաբիի վրա, ինչի հետեւանքով զոհվեց չորս մարդ, առնվազն հինգ մարդ վիրավորվեց:

Самолеты Саудовской Аравии нанесли около 50 авиаударов по территории Йемена за последние сутки, сообщает ТАСС со ссылкой на иранский телеканал PressTV.
Отмечается, что удары были нанесены по объектам в йеменских провинциях Таиз, Сана, Мариб, Шабва и Эль-Джауф. О жертвах в результате военных действий не сообщается.
В последние недели ВВС коалиции активизировали атаки по военным объектам хуситов в Йемене, в частности в контролируемой мятежниками Сане. Наиболее интенсивные бомбардировки начались после того, как сторонники «Ансар Аллах» 3 января захватили недалеко от йеменского портового города Ходейда шедшее под флагом ОАЭ грузовое судно, а 17 января осуществили атаку с применением беспилотников и баллистических ракет на Абу-Даби, в результате которой погибли четыре человека и не менее пяти получили ранения.