«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Հասարակական կազմակերպություններին տրվող գումարը նվազեցվել է։ «Ժողովուրդ» օրաթերթի՝ գործադրին մոտ կանգնած աղբյուրները հայտնում են, որ կառավարության երեկվա՝ հունվարի 27-ի նիստի ժամանակ է հարցը քննարկվել, բայց այն եղել է չզեկուցվողների շարքում, ավելին՝ որոշման երկրորդ ու երրորդ կետերը «հույժ գաղտնի» են եղել։
Տեղեկացանք, որ կառավարությունը կրճատել է ոչ թե կուսակցություններին, հ/կ-ներին ու արհմիություններին, այլ միայն հ/կ-ներին տրամադրվող աջակցությունը ավելի քան 41 մլն դրամով։
Գործադիրը, սակայն, չի գաղտնազերծել, թե ինչին է ուղղվելու այդ գումարը։ Ենթադրել կարելի է, որ հ/կ-ներից վերցված գումարն օրվա իշխանությունը կարող է տրամադրել իր շահերն ու հեռահար տեսլականներն ամրապնդող որևէ կառույցի։ Այդպիսին կարող է լինել, օրինակ, սահմանադրական փոփոխությունների համար ձևավորված խորհուրդը կամ սիրելի հկ-ները»:

YEREVAN. – Zhoghovurd newspaper of Armenia writes: The amount being given to non-governmental organizations [(NGOs)] [in Armenia] has been reduced.
Zhoghovurd daily’s sources close to the executive [branch of power in the country] report that the matter was discussed during yesterday's—January 27—sitting of the government, but it was among those not reported. Moreover, the second and third points of the decision were "top secret".
We learned that the government has not reduced the [monetary] assistance being provided to [political] parties, NGOs and trade unions, but only to NGOs—[and] by more than 41 million drams.