Կենդանաբանական այգու դիմաց բողոքի ակցիան ավարտվեց Երեւանի կենդանաբանական այգու դիմաց այսօր՝ հունվարի 31-ին, բողոքի ակցիան՝ ընդդեմ շարունակվող կենդանիների սպանդի ավարտվեց։
Ակցիայի մասնակիցները տարբեր տարիներին այգում աշխատող մասնագետներն էին, որոնք իրենց դժգոհությունն էին հայտնում այգու տնօրեն Արեւիկ Մկրտչյանի աշխատանքից։
Շահագործման բաժնի աշխատակից Սարգիս Շարամանյանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ այգում իր նկատմամբ հոգեբանական ճնշումներ են գործադրվում. «Դա արվում է այն բանի համար, որ ես զզվեմ, դուրս գամ. արհամարհում են ինձ, ինձ հետ չեն համագործակցում։ Երկու ամիս է՝ շահագործման բաժինը պարապուրդի է ենթարկված։ Այս պահին այգում լիքը խնդիրներ կան։ Իրար կողքով անցնում ենք, տնօրենը չի բարեւում։ Մեր բանվորերից մեկն ամսի 3-ին գործի չի եկել, հիվանդ է եղել, 4-ին է եկել, տնօրենի տեղակալն ասել է՝ ինչո՞ւ չես եկել, ասել ա՝ հիվանդ եմ, ասել է՝ դիմումդ գրի, «ս… եղիր»»։
Ակցիայի մասնակիցներն ասացին, որ այս հարցի առնչությամբ դիմել են Երեւանի քաղաքապետարան, սակայն դեռ պատասխան չկա։

Monday’s protest being staged outside Yerevan Zoo—and against the ongoing death of its animals—has  ended.
The picketers are a group of specialists who used to work at the zoo, and they are dissatisfied with the work of Arevik Mkrtchyan, the Director of Yerevan Zoo..
Sargis Sharamanyan, an employee of the operations department at the zoo, told reporters that he was being subjected to psychological pressure there.
"It is done to make me fed up, leave [the zoo]," he added, in particular.
The demonstrators said that they had applied to the Yerevan Municipality regarding this matter, but there was no response yet.
Five vultures—four of which were white-headed—died recently at Yerevan Zoo. There were press reports that the cause of death of these animals was food shortage. But the zoo management board denied these reports, noting that respective laboratory tests are being conducted.