Ադրբեջանի զինված ուժերը թիրախավորել են գյուղատնտեսական աշխատանք իրականացնող քաղաքացուն:
Փետրվարի 15-ին ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնում հաղորդում է ստացվել՝ Ադրբեջանի ԶՈՒ կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտման և խաղաղ բնակչությանը հերթական անգամ թիրախավորելու վերաբերյալ: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է Արցախի ՆԳՆ ոստիկանությունից:
Ստացված տեղեկությունների ստուգման արդյունքում Ասկերանի շրջանային բաժնի ծառայողները պարզել են, որ նույն օրը ժամը 15:30-ի սահմաններում Խրամորթ գյուղի վարչական տարածքում Խնապատ գյուղի բնակիչ Կ.Մ.-ն (ծնված 1983թ.) տրակտորով հերկ կատարելու ժամանակ, հակառակորդի մարտական դիրքից նրա ուղղությամբ արձակված կրակոցներից վնասվել է տրակտորի հետևի անվադողը:
Բաժնի պետ Արման Սարուխանյանի գլխավորությամբ դեպքի վայր են մեկնել շրջբաժնի ծառայողներն ու ռուսական խաղաղապահ զորակազմի ներկայացուցիչները:

ВС Азербайджана обстреляли жителя Арцаха, проводившего сельскохозяйственные работы.
Как сообщает пресс-служба полиции Арцаха, 15 февраля в Аскеранский районный отдел поступила информация об очередном обстреле азербайджанскими ВС жителя Арцаха, проводившего сельскохозяйственные работы.
В результате проверки полученных сведений сотрудники Аскеранского районного отдела выяснили, что в тот же день около 15:30 на административной территории села Храморт житель села Хнапат К. 1983 г.р. проводил сельхозработы на тракторе, когда был обстрелян с азербайджанской позиции. В результате обстрела повреждена задняя шина трактора.
На место происшествия выехали сотрудники райадминистрации во главе с Арманом Саруханяном и представители российского миротворческого контингента.