Հայտնի են դարձել հուլիսի 22-ին Վայոց ձորի Սերս գյուղի մոտակայքում զինծառայողներ տեղափոխող ՊՆ «Ուրալ» մակնիշի ավտոմեքենայի վթարի զոհերի անունները:
ՊՆ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ վթարի հետեւանքով մահացել է երկու զինծառայող` մեքենայի վարորդ, պայմանագրային զինծառայող Նորայր Ռազմիկի Հակոբյանը /ծնված 1971թ., Եղեգնաձորի զինկոմիսարիատ/ եւ ժամկետային զինծառայող Գեղամ Դավիթի Դավթյանը /ծնված 1991թ., Շահումյանի զինկոմիսարիատ/: Վթարի հետեւանքով տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ ստացած 12 զինծառայողներ տեղափոխվել են Երեւանի կենտրոնական զինվորական հոսպիտալ:
Պաշտպանության նախարարությունը խորապես ցավակցում է մահացած զինծառայողների հարազատներին:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ Վայոց ձորի մարզի Սերս գյուղի մոտակայքում այսօր` հուլիսի 22-ին, վթարի էր ենթարկվել զինծառայողներ տեղափոխող ՊՆ-ի «Ուրալ» մակնիշի ավտոմեքենան: Վթարի հետեւանաքով մահացել էր երկու զինծառայող, մի քանիսը ստացել են տարբեր աստիճանի մարմնական վանասվածքներ:

Стали известны имена военнослужащих, погибших 22 июля вблизи села Серс Вайоц Дзорской области, вследствие ДТП, в которое попал автомобиль «Урал», Министерства обороны Армении.
Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в пресс-службе Министерства обороны, вследствие ДТП погибли двое военнослужащих - водитель машины, военнослужащий-контрактник Норайр Размикович Акопян (1971 года рождения, Ехегнадзорский военкомат), и солдат-срочник Гегам Давидович Давтян (1991 года рождения, Шаумянский военкомат). 12 военнослужащих, получивших ранения разной степени тяжести, госпитализированы в Ереванский центральный военный госпиталь.
Министерство обороны приносит свои глубокие соболезнования родным и близким погибших военнослужащих.
Ранее Новости Армении-NEWS.am сообщало, что двое армянских военнослужащих погибли 22 июля в результате дорожно-транспортного происшествия в Вайоц Дзорской области Армении, несколько человек получили телесные повреждения различной степени.